Wpis z mikrobloga

Grając od premiery w #diablo3, a teraz #diablo4 kupiłem #lastepoch. W D4 gram każdy sezon. Uważam że ten sezon jak i poprzedni były najlepszymi. Gram po 2-3h dziennie ulepszając glyphy na 21poziom. Kupiłem matsy na duriela, ale niestety żaden uber mi nie poleciał. 160 durieli i 0 uberów... Przypadkiem natknąłem się na recenzje LE jakie to ono jest super, kiler D4 ble ble... Zachęcony opiniami kupiłem LE...Pograłem 2-3h na offline. Swoją droga nie rozumiem jak gra, która jest ulepszana od 2019 roku nie potrafi ogarnąć swoich serwerów, które wczoraj przez większość dnia były offline. Pograłem offline...i jakoś nie przekonała mnie ta gra. Zbyt cukierkowa, kolorowa(bardzo mocno podbite kolory). Jakieś śmieszne potwory rodem z bajek dla dzieci. Sama rozgrywka jakaś drewniana, mało dynamiki. Jakość samej grafiki też zostawia trochę do życzenia. Graficznie gra wygląda jak z 2010 roku porównałbym ją do Diablo 3. Spróbuję dłużej pograć gdy serwery będą online i dam jej szansę. Na marginesie dziwi mnie mała społeczność gry. Czy to tutaj czy FB. Diablo 4 ma dużo więcej grup i aktywnych osób w tych grupach zapewne jest to spowodowane popularnością #gry #le
  • 23
@Sarpens no tak rzeczywiście ten film dobrze to obrazuje. W diablo 2 były jasno określone które Itemy które są dobre a które to śmieci. Te dobre mogły mieć ewentualnie lepsze lub gorsze statystyki ale od razu było wiadomo co jest co.

Nawet nie podnosząc Itema widziało się czy jest crap czy może mieć coś fajnego
@M4rcin: Ja dlatego nie kupiłem i patrzę jak rozwinie się sytuacja z grą, ale strzelam że zdechnie po paru miesiącach a diablo 4 wciąż będzie ogrywane
  • 0
@diablofanIV: @Nyarp skoro ta gra jest taka super i w ogóle i istnieje od 2019 roku to dlaczego ma tak mało społeczności? Dlaczego dużo osób się od niej odbiło i wróciło do Diablo czy POE? Mnie się wydaje że gra jest trochę przereklamowana. Grając w Diablo widzę sporo minusów, ale większość to plusy. Nie widzę problemów z itemizacją. Teraz wszyscy wszystko by chcieli mieć podane na tacę. Najlepiej jakby postać w
  • 0
@Ashtar: też jestem tego zdania. Zrobią hype z porównania z innymi grami tylko po to żeby przyciągnąć graczy. Przez 5 lat nie potrafili przygotować serwerów na premierę i wprowadzili tryb offline, a D4 będzie się powoli rozwijać i to w dobrą stronę. Widać to z sezonu na sezon. Jak coś zepsują czy zmienią to w krótkim czasie to naprawią.
@M4rcin: Last Epoch ma społeczność skupiona głownie na oficjalnym forum. Gra jest w uczciwej cenie, kosztuje połowę tego co ww. Diablo. Pomijając mniej istotne elementy jak grafika, to jeśli chodzi o system rozwoju postaci i wszystkie aspekty definiujące dobrego hack and slasha, Last Epoch bije na głowę Diablo 4. Pamiętajmy też, że za grę odpowiada mały zespół, który uzbierał 200 tyś.$ na kickstarterze a nie moloch jakim jest blizzard. Co do
  • 0
@Mariego: @Ashtar @diablofanIV nie zdziwiłbym się gdyby gra krótko po premierze zniknęła z rynku. Czytając posty na oficjalnym forum o tym w jakim stanie są ich serwery to jest to prawdopodobne. Niedawno już mieliśmy taki przypadek. Wzięli kasę za premierę i zniknęli.
@M4rcin: Co ty piszesz za bzdury xD gra jest kompletna, pełna zawartości, a porównujesz do The day before który był scamem. Last Epoch ma pełnoprawny tryb offline i nawet jakby wyłączyli serwery to masz produkt w który możesz grać nawet jak nie masz Internetu, singe player który niczym się nie rożni od wersji online... Dalsza dyskusja nie ma sensu bo widać ze jesteś mocno odklejony xD
@M4rcin: a powiedz mi grałeś na premierę w diablo 4? Kiedy się zalogowałeś :)? Bo śmieszy mnie to jak czytam takie opinie. Przypominam że gra diablo 4 wyszła niekompletna (dodawanie rzeczy w patchach, sezonach itd). Ludzie mają naprawdę krótką pamięć. Hejt na diablo 4 po premierze był olbrzymi bo dopiero tak naprawdę po tygodniu czy dwóch gra funkcjonowała prawidłowo bez lagów etc. premiera była opóźniona o kilka godzin bo serwery nie
  • 0
@eragonen: Gdyby D4 było na rynku od 5lat to moglibyśmy porównywać. Co do serwerów w czasie premiery...był problem dlatego grałem 24h po premierze. Ale popatrz na skale- ile się sprzedało D4, a ile LE. LE ma problem z 125tys graczy, a przypomnę, że D4 kupiło ponad 12mln ludzi :)
@M4rcin: 24h po premierze serwery były ale lagowały tak że i tak się nie dało grać (cofało w lokacjach nie respiły się moby etc, nie zaliczało questów etc). Oczywiście mówimy o skali - powiedz mi jaki był budżet na D4 i jaka była cena za grę i jakim developerem jest Blizzard i odpowiedz mi na to samo pytanie tylko w strone last epocha :)