Wpis z mikrobloga

@tellet a co ty pierdzielisz jak w Ameryce Południowej korpo wykupiło firmę dostarczająca wodę pitna dla miasta i stworzyło monopol to tak samo byłem przeciwny temu jak jestem przeciwko flipowaniu mieszkań. Inwestować się powinno z zyskiem dla społeczeństwa a nie jednostki. Jak nie masz co z kasą robić to powinieneś wrzucić ja na giełdę(akcje) albo pożyczyć komuś innemu(obligacje), zamiast zabierać dobro z rynku celem jego odkupienia.
We flipowaniu liczysz na czyjaś stratę
@Mjakson84: oczywiście- już kilkukrotnie pisałem o tym, że Polskę nie stać na koszt jaki generują czynszojady. Wzrost depresji a tym samym wzrost obslugi słuzby zdrowia; wzrost przestępczości, brak rodzin i dzieci, mniejsza majętność ludzi, rosnące niezadowolenie społeczne, które wykorzystują niekompetentni politycy - patrz kredyty 2% i 0%, lewica i rzucanie haseł 'mieszkanie prawem, nie towarem'. Normalnie masakra - w powiatowym pracowałem ciężko , oszczędzałem każdy grosz i kurde nie mogłem mieszkanka
kupowanie czegoś taniej i sprzedanie drożej, to już się nie nazywa prowadzenie biznesu, tylko według komuchowa, przestępstwo?


@tellet: mówimy, że produkt produktowi nierówny. Dlaczego w takim razie nie sprywatyzujemy spólek paliwowych i energetycznych? Co to za komuchowo, że państwotrzyma łapę na dochodowym biznesie?
a co ty pierdzielisz jak w Ameryce Południowej korpo wykupiło firmę dostarczająca wodę pitna dla miasta i stworzyło monopo


@ButtHurtAlert: a w ameryce murzynuw bijo

@xqwzyts a czemu ty nie chcesz USTAWĄ zrównać ceny np. Shell VPower do ceny Shell Fuelsave, Orlen Verva do Orlen Effecta albo innych "KUHHHHHHWA JAK TO" droższych paliw, do ich tańszych odpowiedników, tylko dlatego, że cię nie stać na te droższe?

Auto:
Nie stać się na
@R_O_T_T_E_N: a tak szczerze mówiąc, co sądzisz o spekulowaniu na samochodach? Za PRLu nowy maluch z salonu był tańszy, niż używany 2-3 letni. Obecnie wiem, że są ludzie, którzy jadą do kilku dilerów samochodowych i kiedy wychodzi krótka seria aut (jak w przypadku toyoty gr yaris) skupują kilka-kilkanaście egzemplarzy, po czym sprzedają je drożej. Biznes czy spekulacja?
ze społecznymi stratami w postaci zmniejszonego przyrostu naturalnego?


@Flypho: Czyli mówisz, że jak dasz każdej niepłacącej za siebie madce po mieszkanku (oczywiście byłyby jak zwykle- darmowe, czyli spadły z nieba- bozia paluszkiem narysowała domek i on się "wzieł i pojawił"), i innym sebusiom 3k netto, to ten przyrost wzrośnie?

No tak- w końcu favele to dobry przykład jak tanie mieszkania wpływają pozytywnie na przyrost naturalny.
a potem dzieci się nie rodzą, dzietność na dnie, nie ma gdzie zakładać rodzin, gdybyśmy tylko połączyli kropki dlaczego tak się dzieje.


@olokynsims: Oświecę Cię - nie musisz mieć nieruchomości na własność, by móc założyć rodzinę, nikt tego nie sprawdza.

A przyczyn spadku dzietności jest więcej - jak np. niedobór wolnych kobiet na rynku matrymonialnym.
@mroznykasztan tak? To pozdro zakładać rodzinę w mieszkaniu z którego mogą cie #!$%@?ć w ciągu miesiąca. Każde zwierzę potrzebuje wić swoje gniazdo gdzie znajdzie bezpieczne miejsce by urodzić młode. My się nie różnimy w tym. Dla nas sciolaniem gniazda jest dbanie o mieszkanie, chcesz płacić np. Za wymianę płytek, nowe meble, montowanie systemu alarmowego czy Smart home w mieszkaniu które nie należy do ciebie i z którego mogą cie ot tak wyrzucić?
: Czyli mówisz, że jak dasz każdej niepłacącej za siebie madce po mieszkanku (oczywiście byłyby jak zwykle- darmowe, czyli spadły z nieba- bozia paluszkiem narysowała domek i on się "wzieł i pojawił"), i innym sebusiom 3k netto, to ten przyrost wzrośnie?


@tellet:
Przykro mi, ale to tylko twoje osobiste urojenia za które ja nie ponoszę odpowiedzialności xD. Rozmowę na takie tematy musisz przeprowadzić wewnętrznie, z tym alterego, które ci te pierdoły
@Mjakson84: Złoto albo giełda nie rośnie tak szybko. Do trgo spada czasami xD.

Ceny mieszkań można porównać do bitcoina, ale nie ma szans na tak wielkie spadki. Taka kawalerka w ww czy Krakowie to już wzrostami chyba nawet bitcoin przebija.