Wpis z mikrobloga

@incar: Te dane są nieprawdziwe. Raz że kiedyś w świat poszła nieprawdziwa informacja z cepiku że w polsce jest zarejestrowanych 26 milionów aut, a okazało się że 7 milionów to tzw martwe dusze, czyli auta wyrejestrowane. Więc samych osobowych jest 500 na 1000 mieszkańców, dodając jeszcze 3,7 miliony aut dostawczych to w polsce będzie ok 597 aut na 1000 mieszkańców.
@gundis24

@incar: Te dane są nieprawdziwe. Raz że kiedyś w świat poszła nieprawdziwa informacja z cepiku że w polsce jest zarejestrowanych 26 milionów aut, a okazało się że 7 milionów to tzw martwe dusze, czyli auta wyrejestrowane. Więc samych osobowych jest 500 na 1000 mieszkańców, dodając jeszcze 3,7 miliony aut dostawczych to w polsce będzie ok 597 aut na 1000 mieszkańców.


A we wszystkich innych krajach pewnie tak nie ma, pewnie
via Android
  • 0
@Jamniki2 z moich obserwacji to wygląda że w zdecydowanej większości są to auta od 2010 w górę. Ale ja jestem z wrocławia, może w mniejszych miastach i na wioskach jest inaczej
@wioslarz-umyslow: No akurat w większości krajów nie masz tak #!$%@? systemu informatycznego jak u nas. Na zachodzie mimo wszystko jednak ludzie tego bardziej pilnują bo jak będą mieli dalej auto na siebie to dostaną rzeczy do zapłaty, u nas tak średnio.

w innych krajach stare samochody są wyrejestrowane?

@incar Tak, żeby nie płacić za nie hajsu. Już nie mówiąc o tym, że masz inne przepisy przy dużych kolekcjach i masz czasowe
@incar: ale to nie chodzi o to czy jest zarejestrowany czy nie. Chodzi o to, że masz burdel w CEPiK-u. CEPiK ma historyczne rekordy którymi przez lata nikt się nie przejmował. Od lat te auta nie mają opłacanego OC bo zwyczajnie w papierach u ubezpieczalni jest to odnotowane. W CEPiKu jakoś to się nie udało.

Nowe auta które idą już od początku w CEPiKu takiego problemu nie mają.
mówić dużo. Zbrodniarz wojenny, biznesmen, polityk, ale zapominamy o jednej ważnej kwestii, to wielki wirusolog. Człowiek, który odkrył


@incar: to konto na X często postuje zmyślone dane, kiedyś widziałem, że Polskę odwiedza około 80 milinów turystów xD