Wpis z mikrobloga

#samochody
#akumulator
#motoryzacja

Jestem właścicielem swojego pierwszego samochodu od pół roku. Czy ktoś wie może kiedy należy dolać wody destylowanej do akumulatora? Czy mogę to tak po prostu dolać, czy trzeba odłączyć akumulator i szukać jakiejś zewnętrznej stacji ładowania do niego?
  • 10
  • Odpowiedz
@Embeddable: jak nasz korki to odkręć i dolej żeby płyty były w wodzie całe
Jak nie masz korków to lej

Jak masz dobre ładowanie w aucie tak powyżej 14v to prewencyjnie dwa razy do roku możesz podładować ładowarką. Dobre są np. Noco ale taka z Lidla też coś da
  • Odpowiedz
@Embeddable jeśli jest zbyt niski poziom elektrolitu, to podjedź do sklepu z akumulatorami i niech sprawdzą czy nie masz problemu z regulatorem napięcia w alternatorze. I jak będzie trzeba, to do leją wody, bo też trzeba wiedzieć ile.
  • Odpowiedz
@Embeddable: Sprawdzić trzeba. Najpierw czy masz obsługowy aku czyli czy są kroki, jak nie ma to nic nie zrobisz, jak są, to odkręcasz i sprawdzasz czy cele nie są na wierzchu, mają być zanurzone. Dolewasz tyle aby były zanurzone z zachowaniem ostrożności bo obcujesz z kwasem, może chlupnąć podczas dolewania. i korki też są żrące od środka, więc nie kładz na niczym co może stopić i najlepiej robic to w rękawiczkach
  • Odpowiedz
@Embeddable: Będzie jak na elektrodzie, ale jeśli chcesz się samemu zabierać za zabawę z akumulatorem, pytając mirków na wypoku, ile wody trzeba dolać do środka, to weź już odżałuj tam ze dwie paczki fajek i podjedź do jakiegoś serwisu, bo elektrolit jest dość żrący, a i sam akumulator potrafi dostarczyć sporo A do przyłożonych do niego obiektów.
  • Odpowiedz