Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, znajomy się na mnie obraził i się nie odzywa :D
Powód nieco kuriozalny :D gość jest najemcą i zarabia 3k z kawałkiem. Ja wynajmuję komuś mieszkania (oczywiście nie jemu, innym osobom).
No i tak nagle wkleiłem taki cytat o pieniądzach. Znajomek nie może też znieść tego, że zarabiam 15k-20k oraz mam zyski z wynajmowanych mieszkań oraz lokat co mi parę razy w nerwach wytknął. Nie wiem co mu to przeszkadza, no ale mniejsza ;) Cytuję: "Jeśli chcesz uzyskać duże dochody i zgromadzić majątek, trzymaj z ludźmi którzy zarabiają dużo i pragną zarabiać jeszcze więcej. Ubóstwo lubi towarzystwo, tak więc znajomi typu ,,do niczego nie dojdziesz", chcą byś pozostał miernotą. David J. Schwartz"

Nie wiedziałem, że weźmie ten cytat aż tak mocno do siebie. Na tyle, że zaczął mnie... obrażać oraz zablokował. Następnie mnie na chwilę odblokował i... wysłał z Kapitana Bomby aforyzm o pieniądzach :D (jest dostępny na YT).
O co mu może chodzić? :D Czy serio ma jakieś uprzedzenie do finansów? :D Ale z drugiej strony co go może mój portfel interesować? ;P Całkowicie nie wiem o co chodzi gościowi :D

#trudnesprawy #finanse #przyjazn #znajomosc #takasytuacja #po30



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wyglądasz mi na dupka z kompleksami.
Nie znam ani jednego zamożnego czowieka który by wrzucał na walla czy gdziekolwiek cytaty o bogactwie czy pieniądzach.
To domena biedy i to takiej biedy której żadne pieniądze świata nie zasypią.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @thorgoth: To jak nie znasz zamożnego człowieka to skąd wiesz co on może wklejać :D
Mi się ten cytat spodobał bo nie świadczy o pieniądzach a o tym co trzeba dalej robić :D Nie ma co osiadać na laurach jako bogata osoba :D jak ma się 20.000 to trzeba dążyć do 50.000 i tak dalej i tak dalej :D a nie pisać o tym, że jestem
  • Odpowiedz
Znajomek nie może też znieść tego, że zarabiam 15k-20k oraz mam zyski z wynajmowanych mieszkań oraz lokat


@mirko_anonim: Co za farmazon, za 15-20k to sobie możesz spłacać hipotekę przez 20 lat, a nie być Panem rentierem. No i do tego zyski z lokat - jak masz odłożone 200k PLN na lokacie to masz przy dobrych wiatrach 1000 PLN miesięcznie, faktycznie majątek rentierski.
  • Odpowiedz