Wpis z mikrobloga

To przerażające, że pięć dni w tygodniu po 8 godzin harujemy tylko po to, żeby mieć gdzie spać i co jeść. Ten, kto wymyślił obecny system, powinien się smażyć w piekle. 4-dniowy tydzień pracy i gwarantowany dochód podstawowy – tak będzie wyglądała przyszłość. Mam nadzieję, że dożyję tych zmian.

#przegryw #neet #pracbaza #polska
  • 81
  • Odpowiedz
nie rozumiem jak ktoś może mieć aż tyle, podczas gdy większość społeczeństwa nawet nie ma 10 k złotych odłożone


@KRZYSZTOF_DZONG_UN: równie dobrze możesz zapytać, jakim cudem ludzie nie mają 10k złotych odłożone, skoro wystarczy mieć internet i można zdobyć kompletną wiedzę specjalistyczną w wielu dziedzinach, w których zarabia się po 30k miesięcznie. Tak działa świat, miliarder nigdy nie zapłaci 90% podatku, skoro za procent tej kwoty może się przenieść do innego
  • Odpowiedz
  • 0
@nilmerg
Nawet wtedy nie, bo te roboty też ktoś będzie musiał produkować. Nawet jak założymy, że roboty będą projektować się same i produkować, serwisować same, to ktoś będzie musiał wyprodukować energię do ich produkcji i do ich funkcjonowania, od kogoś trzeba będzie kupić węgiel, uran, gaz, minerały i ktoś będzie chciał na tym zarobić. Jeśli w zamian dostanie kasę, którą ktoś po prostu otrzymał za to, że ma puls, to tak kasa
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN ja widziałem tutaj kiedyś wrzucony pasek z wypłaty górnika z USA z połowy XIX wieku. Typ przepracował cały miesiąc a na koniec i tak wisiał jeszcze pracodawcy kilka dolców. Bo mieszkania sklepy wszystko było własnością tej kopalni. A nie był to jakiś alkus i nałogowy hazardzista xD
  • Odpowiedz
To przerażające, że pięć dni w tygodniu po 8 godzin harujemy tylko po to, żeby mieć gdzie spać i co jeść.


@KRZYSZTOF_DZONG_UN: To akurat nie jest takie zle. Najgorsze to to, ze ze zwyklej niewykwalifikowanej pracy, np. fizycznej, pracujac 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu nie zarobisz tyle zeby starczylo na jedzenie i wynajem mieszkania w okolicy w ktorej pracujesz. Zeby w ogole dostac taka prace z ktorej utrzymasz
  • Odpowiedz
jak ktoś ma miliardy złotych majątku to powinien zapłacić od tego 90% podatku


@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Jak ktoś ma miliardy to przeznaczy milion na prawników, żeby mu pomogli uniknąć podatku, i tak zobaczysz te 90% jak świnia niebo, komuszku ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
tak jest, zaraz jakiś dynamiczny woln0rynk0wiec przyjdzie i powie, że jakbyś wstawał o 5 rano i robił 200 pompek przed kouchozem to też byś tyle zarabiał ale jesteś leń i nie zasługujesz na nic xDDD


@wykoppltakastronazobrazkami: wystarczy być sprytnym i inteligentnym. Tyle i "aż" tyle. Stety lub nie, spryt i inteligencja w obecnym systemie to cechy, dzięki którym wspinasz się szybciej po tej drabinie. Ludzie śmiertelnie moralni z syndromem ofiary -
  • Odpowiedz
Wszystkie handlowe niedziele w miesiącu za najniższą miskoryzowa na zleceniu jakie 4 dni w tygodniu ? 7 dni w tygodniu mordo albo mamy na twoje miejsce 10 Ukraińców mordo xd
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: ja to sie ciesze że nie urodziłem sie 100 wcześniej w 1924 roku musiałbym odbudowywać kraj a za chwile byłby wielki kryzysy który zjadł by wszystko co zarobiłem, później wojna i o ile przeżyje to znów odbudowa i praca po 12 godzin by domu rodzina mogła cokolwiek zjeśc
  • Odpowiedz
Tylko złe jest w ogóle to, że nie chcą godnie zapłacić za pracę i wszystko drogie, a szmaciarze na szczytach, rządzący, prywaciarze itp. mają tyle pieniędzy, że tego nie wydadzą za całe życie.


@Durisil: gdyby nie kradli w podatkach tak duzo jak kradna to czlowiek nie pracowalby tylko na utrzymanie. 32% dochodowego powyzej 120k to slaby skecz
  • Odpowiedz
Nie dożyjesz. O ile 4 dniowy dzień pracy jeszcze jest możliwy


@bropek: Zależy jaki 4 dniowy dzień pracy. Czy chodzi o 4x10, czy 4x8 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale co do zasady, też tak uważam. Ludzie piszą, że wzrosła wydajność, a pracujemy tyle samo co 100 lat temu, tylko nikt nie bierze pod uwagę, że po pierwsze spadła dzietność, a po drugie... cały wzrost tej wydajności już
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Taki post może wysmażyć tylko nieudacznik i nierób - których jest całe mrowie w społeczeństwie i na tym portalu.

Ja się absolutnie nie dziwię, że jak masz w alternatywie pracę jak robot po nocach przy pakowaniu sera (#pdk) to lepiej tego nie robić, albo robić w wymiarze pracy mniejszym jak większym.

Albo najlepiej jak ktoś przyjdzie I NAM DA.

Tylko no nie myślmy sobie tak realnie, że jak ktoś
  • Odpowiedz