Wpis z mikrobloga

Jak mamy mieć szacunek i bezpiecznie się czuć przy polskiej policji.
Idę sobie dziś rano do #pracbaza i nagle nieoznakowany radiowóz zajeżdża mi drogę, wysiada trzech nieoznakowanych policjantów (pewnie kryminalni) i robia mi przeszukanie praktycznie na środku skrzyżowania. Oczywiście jako powód podali "bo w okolicy jest dużo włamań". Przeszukali mi plecak, wszystkie kieszenie musiałem opróżnić (nawet sprawdzali czy coś mam w torebce gum do żucia i papierosach XD). Przy tym poganiali mnie, zachowywali się do mnie jakbym był seryjnym mordercą. Przez Nich sie k**** spóźniłem do roboty.
()
#policja #narkotykizawszespoko #wyznaniezdupy
  • 13
@Mlody_sarmataa12 już tłumaczę jak to wygląda bo sam raz przechodziłem całość ;)

mnie raz sprawdzili po wyjściu z klubu a że miałem zły nastrój to mając odpowiednia wiedzę utrudniłem im jak mogłem. Poprosiłem o protokół ale musieliśmy po niego podjechać na komendę bo raczej druków przy sobie nie mają plus potrzeba podpisu dyżurnego. Pojechaliśmy i ich koledzy pytali mnie po co mi i w sumie trochę byli w szoku że ktoś od
@Mlody_sarmataa12 a jeszcze dodam że zażalenie do sądu ma niewiele sensu w Polskicb warunkach. Ta możliwość została wpisana do ustawy bo UE miała problem z tym że w Polsce kontrola osobista nie ma żadnej kontroli sądowej. No ale sąd bada jej legalność i zasadność ale jeśli stwierdzi że była nieprawidłowa to możesz dochodzić odszkodowano jedynie na drodze cywilnej. Bo w przypadku nielegalnego zatrzymania odszkodowanie jest na drodze kodeksowej.