Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin
Update mojego portfolio:

Przy ostatnim spadku BTC do 39k USD wahałem się czy robić już planowane zakupy altów. Finalnie się nie zdecydowałem mimo że byłem bardzo blisko decyzji. Gdzieś w głowie cały czas grałem pod korektę +/- 35k USD.

Jednak tak się nie stało i BTC odbił do 52k. Alty nie zareagowały równie mocno, ale wzrosły średnio 35% w moim koszyku. Z racji tak mocnego odbicia btc obawiałem się że alty zaraz nadgonią i z obecnych 35% zrobi się 100% więc po 2 dniach namysłu podjąłem decyzję o trzecim już zakupie w moim portfolio, z czego jest to 2 rzut altów:

Chainlink za 15k PLN
ICP, Neutron, Polka, Near każdy z nich po około 10k PLN
Gala za 5k PLN

*zdaje sobie sprawę że pewnie czeka nas jeszcze większe odreagowanie (może nawet rzędu 50-60% w moim koszyku altów), ale nie chciałem podejmować znowu tego ryzyka.

Łącznie zainwestowałem 160k PLN, portfolio na dzisiaj jest warte 300k PLN. Aby maksymalizowac zyski stake'uje wszystko co się da (oprócz ICP oraz jeszcze chainlinka).

Planuje jeszcze dołożyć do 40k PLN jeśli będziemy mieli większą korektę na interesujących altach. Na pewno chciałbym coś z sektora AI. Zdecydowanie patrzę na TAO. Z innych to na pewno celestia, polygon, avalanch, aave.

Cele portfolio:
2.5 mln PLN natychmiastowy cashout
2 mln PLN bardzo prawdopodobny cashout
1.5 mln PLN bardzo intensywna walka z własnymi emocjami, może częściowa realizacja zysków
1 mln PLN myślę że około tego progu poczuje większe emocje w związku z niezrealizowanymi zyskami

Jak macie jakieś przemyślenie na temat mojego portfolio lub interesujących altów to piszcie, strategi wyjścia to piszcie.

Obecnie moje portfolio prezentuje się tak:
Zaid - #kryptowaluty #bitcoin
Update mojego portfolio:

Przy ostatnim spadku BTC do 3...

źródło: temp_file5127761581452567653

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Zaid: z takim portfolio musisz czekać na mocny ALT seazon - kiedy taki będzie nie wiadomo ale zazwyczaj jakiś czas po tym jak BTC osiagało nowe ATH i szło przez chwile boczniakiem wtedy alty miały swoje 5 minut szału i robił po 5-10x z dupy. Popatrz sobie na świece na altach z 2021 analogicznie kiedy jak coś sprzedawać - niektóre szalały w maju 2021 a inne Q3-Q4 2021
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Atari_65XE Zakładając że dołożę jeszcze planowane 40k PLN w alty to czy faktycznie 5x-12.5x od dzisiaj jest jakimś kosmicznym celem w świecie krypto? Moim zdaniem nie.

@andrey7 dzieki za radę! Właśnie tak podejrzewałem że będę musiał sprzedać w około 3 transzach, btc, eth oraz alty (lub niektóre ich grupy). Przeanalizuje sobie te okresy o których mówisz
  • Odpowiedz
@Zaid: ja bym ograniczył pozycje btc do minimum ok 0.25 na rzecz altów...
To alty nam zrobią wynik w tej hossie...
Wybrałeś dosyć bezpieczne starsze alty, najwięcej zrobią te z małym mcap ale wiadomo ryzyko większe...
  • Odpowiedz
@Zaid: Bardzo eleganckie portfolio. Z uwag to tak:
-Nie ma podstaw aby uważać, że BTC zapewni większą stabilność a tym bardziej wzrosty niż ETH czy inne mocne alty. Idealnie zamieniłbym udziałem ETH i BTC.
-Solana dawała fajne zwroty ale to dość dziurawy projekt a ludzie z jakiegoś powodu przymykają na to oko. Pomyśl czy nie lepiej przełożyć część tej pozycji w inne alty jak ADA, BNB czy LINK. Mcap Solany jest
  • Odpowiedz
@Zaid: powinienem mniej czytac wykopu, bo widze ze nakręcanie na wyniki x10 się zaczeło...

i to od teraz, kiedy BTC już jest x2.5 a niektóre alty duuużo więcej. Twoje alty (ADA i NEAR sam mam) to starocie które wcale nie muszą osiągnąć już swojego ATH, zobacz na poprzednie hosty, też miałeś "solidne alty" w top 10 o których nikt już nie pamięta.

U mnie DCA sprzedaży praktycznie się rozpoczyna - jak
  • Odpowiedz
Nie ma podstaw aby uważać, że BTC zapewni większą stabilność


@Bejro: co.

Sam nie będę wychodził zanim minie kilka miesięcy po halvingu chyba, że faktycznie pęknie 10x na portfolio do tego czasu.


@Bejro: jak sobie wyobrażasz x10 kilka miesięcy po halvingu?
  • Odpowiedz
@Zaid: hodlowanie od jakis mitycznych 2mln - powodzenia, jak chcesz tak robić to chociaż skeszuj włożony kapitał wcześniej, wtedy wiadomo że będzie mniej na koniec, ale komfort psychiczny zupełnie inny a nie skończysz też na minusie
  • Odpowiedz
jak sobie wyobrażasz x10 kilka miesięcy po halvingu?


@nicspecjalnego: Część altów była na poziomie x5-x10 przy obecnym poziomie kapitalizacji więc jak BTC urósłby x2-x3 to x10 nie byłoby niczym dziwnym.
  • Odpowiedz
stąd, że te x100 to robił 1/1000000000 altow. Więc podobnie jak w lotto. Też 1/100000000 losów zrobi ci lekko x100


@WhiskeyIHaze: masz rację, ale czy uczestniczyłeś w ostatniej hossie? Byle shit typu burgerburn potrafił z 200 zł zrobić 25 tys zł w kilka dni, to było szaleństwo.

A nie wspominam nawet o dogebonku który sfinansował kilku mireczkom nowe mieszkanie, sam z tysiaka miałem zrobione 130 tys zł, niestety wzięła mnie chciwość
  • Odpowiedz
@radzia666 ale rady daje ci ja a nie ty sam sobie.
Ale widać musiało cie to mocno zaboleć xD w sumie nic dziwnego jeśli masz powyżej 15 lat i piszesz w ten sposób to pewnie sfrustrowany całymi dniami.
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze:

tak strasznie boli, jeszcze jakieś rady przegrywie?

Nie dziwi mnie wcale, że zainwestowałeś w Safemoon xd( ͡° ͜ʖ ͡°)

x100 to robił 1/1000000000 altow powiadasz?

Nie udzielaj się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia...
  • Odpowiedz