Wpis z mikrobloga

@wojtoon 7k netto(10k brutto) i to bez żadnych premii, nadgodzin, itd. żebyś czasem nie wyskoczył ponad pierwszy próg bo będziesz dopłacać zamiast mieć zwrot albo chociaż 0 przy rozliczeniu/picie, więc #!$%@? z grzybnią. Przy takim wynajmie za 3k i jedzeniu to już nie masz połowy wypłaty, a gdzie poduszka, chciałbyś wziąć sobie chociaż raz w życiu niewypierdziany samochód, rata z 1.5k, paliwo 500. Kwota dla pierwszego progu jest za mała o conajmniej
  • Odpowiedz
7k netto(10k brutto) i to bez żadnych premii, nadgodzin, itd. żebyś czasem nie wyskoczył ponad pierwszy próg bo będziesz dopłacać zamiast mieć zwrot albo chociaż 0 przy rozliczeniu/picie, więc #!$%@? z grzybnią


@nujabes: Co to za chłopski rozum tu wjechał? XD
  • Odpowiedz
@nujabes: Na czym polega #!$%@? z grzybnią, która powstaje kiedy zarabiasz np. 10 100 zł zamiast 10 000? Nie ogarniasz jak działa progresywny system podatkowy?
  • Odpowiedz
No spoko, tylko kwotowo to się średnio kalkuluje, bo jak mówię - nawet przy takim 20k netto różnica to jakieś 2 miesięczne wypłaty, im większy dochód tym większa różnica. Ja wolę mieć polisę ubezpieczeniową w postaci poduszki finansowej, z której mogę czerpać w razie problemów.


@JC97: Sa firmy, ktore zatrudniaja tylko na podstawie uop i mimo tego maja netto stawki jak wiele kontraktorni na b2b ;) Sam tak trafilem i dlatego
  • Odpowiedz
Sa firmy, ktore zatrudniaja tylko na podstawie uop i mimo tego maja netto stawki jak wiele kontraktorni na b2b ;) Sam tak trafilem i dlatego jestem zadowolony.


@XpedobearX: Spoko, wiadomo - zależy od firmy. Ja nie mówię, żeby absolutnie na uop nie iść, tylko jeśli mamy wybór np. 20k brutto uop czy 20-25k netto b2b to ja bym brał b2b. Jeśli 1 oferta jest na 25k netto b2b, a druga 30k
  • Odpowiedz
@JC97 polega na tym, że od wszystkiego ponad to płacisz 32% na uop. Może nie 100zl, ale przy średniej 12 czy 13k, bo są branże gdzie pensja miesięczna niższa ale ruchome premie i prowizje to normalka, na koniec roku już ci jebną taka zaliczkę że będziesz sporo w plecy akurat Święta i przed.
Jakoś tak, już nie pamiętam, na szczęście polski uop to nie mój problem ( ͡ ͜ʖ
  • Odpowiedz
@nujabes: powiem ci sekret ze jak masz 10,1k brutto czy 11 brutto to i tak nie wpadniesz w 2 próg. Sprawdz sobie co to jest to jest ten 2 próg bo widac że nie domagasz
  • Odpowiedz
c@Uuroboros: #!$%@?łe, bo z jednej strony mówi Ci - o nie, więcej nie płać składki emerytalnej, bo nie chce ci później płacić zbyt wysokiej emerytury, ale niezapłacona składka emerytalna jest de facto dla ciebie przychodem, więc dowalę ci dodatkowy podatek PIT.
  • Odpowiedz
@Pan_Bober: O nie! Co za niesprawiedliwość! W takim razie pewnie bardziej opłaca ci się zrezygnować z większego dochodu i zostać przy zarobkach 11k brutto prawda? Wystarczy przecież tylko pracować na 1/2 etatu, jeszcze ile wolnego czasu ci zostanie!
  • Odpowiedz