Wpis z mikrobloga

Jak już wiemy oferta mieszkań na wynajem się odbudowała i cały czas rośnie. Jednak znamy tylko surowe dane. Ciężko ocenić jak to jest w rzeczywistości.

Dwa lata temu było naprawdę ciężko coś wynająć, nawet jeden mireczek napisał poradnik jak wygrać casting na najemcę.

Może są tu osoby, które mają jakieś porównanie jak rynek wygląda aktualnie w porównaniu do tego z przed 2 lat.
Ktoś z was wynajmował/najmował mieszkanie lub ma jakieś doświadczenia od znajomych jak jest teraz w porównaniu do tego okresu i się tym z nami podzielić?
Są castingi, łatwiej negocjować cenę, długo się czeka na wynajęcie?

I najważniejsze, czy nadal trzeba ściągać buty podczas prezentacji?

#nieruchomosci
  • 6
@Sibu z tymi butami to taki żarcik, ale rzeczywiście było w poradniku. Ale serio pytam jak tam na rynku. Przyda się dla mireczków jak ktoś ma bezpośrednie doświadczenia.
Może są tu osoby, które mają jakieś porównanie jak rynek wygląda aktualnie w porównaniu do tego z przed 2 lat.


@pastibox: Z opowiesci slysze ze rynek najmu jest tak rozruchany, że ludzie za wynajem 2pok placa na Tarchominie, czy gdzies dalekim Bemowo 3-4k zl za wynajem, podobnie jak Ci co mieszkaja na Woli czy Bielanach. Czemu? Bo nawet jesli liczba mieszkan na wynajem rosnie, ich jakosc czesto staje sie przewzajacym warunkiem
@pastibox To ja może odpowiem z perspektywy kogoś kto ma tych nieruchomości kilka. Wynajmują się bez problemu dalej są castingi i zawsze będą. Chyba że ktoś ma kredyt i jest na ciśnieniu ale mnie to nie dotyczy. Spadł natomiast popyt na pokoje (mam w portfelu hotel robotniczy 5 pokoi niski standard) Cena którą podaje na OLX jest nienegocjowalna na mieszkaniach , jak ktoś chce całe 5 pokoi dla ekipy budowlanej na miesiąc
@pastibox: wynajmowalem mieszkanie w warszawie 2 tyg temu, po dodaniu ogloszenia na strone chyba z 50 telefonow i checi umowienia. Ogloszenie zdjete i dodane +500 zł do odstepnego i dalej telefony. Nastepnego dnia podpisana umowa na rok z kaucja 4x miesieczny najem i kara za wczesniejsze zerwanie. nie jest zle poki co