Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to, że w mediach jest teraz lansowany taki trochę uroczy obraz autyzmu, spłycający problematykę tego zaburzenia. Tymczasem realia autystyków są bardzo brutalne.

Około 90% autystyków jest bezrobotnych albo pracuje za najniższe stawki:
https://www.nytimes.com/2015/09/06/opinion/sunday/adult-autistic-and-ignored.html

W Stanach Zjednoczonych jedynie 35% osiemnastolatków z autyzmem wysoko-funkcjonującym decyduje się na studia. Z czego z wszystkich tych, którzy otrzymali dyplom i wykształcenie wyższe jedynie 15% znalazło pracę. Bezrobocie wśród autystyków z wykształceniem wyższym jest gigantyczne, podczas gdy ogół populacji w Stanach na wszystkich poziomach edukacji ma zaledwie 4.5% bezrobocia":
http://www.thinkingautismguide.com/2018/02/why-is-autistic-unemployment-rate-so.html

Badanie opublikowane przez Uniwersytet Psychiatrii w Lancet pokazuje, że intencje dotyczące samobójstwa wśród ludzi z aspergerem są blisko cztery razy większe niż u populacji generalnej - 66 kontra 17%. Blisko jedna trzecia ludzi z aspergerem miała przynajmniej jedną próbę samobójczą w ciągu życia. Zachowania prowadzące do samobójstwa są dużo częstsze u ludzi z aspergerem w ogólnej historii badań depresji:
https://www.medicalnewstoday.com/articles/278678.php#1

Główną przyczyną zgonów u ludzi z autyzmem wysoko funkcjonującym jest samobójstwo:
http://a4.org.au/node/1115

Neurotypowi ludzie nie życzą sobie i unikają kontaktów z osobami z autyzmem. Autystycy są oceniani jako dziwni, mniej atrakcyjni fizycznie i mniej przystępni w kilka sekund:
https://www.nature.com/articles/srep40700
https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs10803-019-04101-1#aboutcontent

Mężczyźni z chorobami psychicznymi mają mniejsze szanse na rozród. Nie dotyczy to kobiet:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23147713

Blisko 73% dzieci z zespołem aspergera doświadcza gnębienia w publicznej szkole. W przeciwieństwie do szkół ze specjalnym nauczaniem - jedynie 18%.
Gnębienie dzieci z zespołem aspergera doprowadza do wykształcenia się u nich skłonności socjopatycznych szybciej niż u innych ludzi. Dodatkowo dzieci z aspergerem które były gnębione w szkole mają znacząco większy procent zachorowań na depresję i stany lękowe, które w efekcie prowadzą do samobójstwa:
https://www.forbes.com/sites/alicegwalton/2012/04/24/why-autistic-children-are-bullied-more/#b5551fc408cb

Jedynie 24% osób z autyzmem otrzymuje prawo jazdy, 53% z nich straci uprawnienia do kierowania samochodem zaledwie trzy lata po uzyskaniu prawa jazdy:
http://www.4dyslexics.com/information-guidance/dyslexia-and-spld-articles/asperger-and-driving
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15631275/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28845700/

#przegryw #blackpill #autyzm #psychologia
eisil - #!$%@? mnie to, że w mediach jest teraz lansowany taki trochę uroczy obraz au...

źródło: SQUARE_1280

Pobierz
 • 68
 • Odpowiedz
Jedynie 24% osób z autyzmem otrzymuje prawo jazdy, 53% z nich straci uprawnienia do kierowania samochodem zaledwie trzy lata po uzyskaniu prawa jazdy:


@eisil: a to ciekawe :)
skoro 24 procent udaje się zdać egzamin ( nie wiadomo ile procent w ogóle próbuje bo chce mieć prawko) a potem połowa z nich traci, to może lepiej że nie mają wszyscy pj?
i to piszę ja, który na pewno ma jakąś formę
 • Odpowiedz
@eisil: miałem niedawno rozmowę ze znajomym i lamentował, że jego koledze urodziło się dziecko z zespołem downa i strasznie podupadł, zaczął palić.
No to mówię, że takie dziecko się usuwa, urodzenie go to skazywanie go na cierpienie.
Chłop się odpalił i zaczął i mi mówić: a może tak ciebie by usunąć? Już naziści tak robili bla bla bla...

Nic do niego nie docierało.
 • Odpowiedz
@eisil ludzie ogólnie są #!$%@?ęci w kwestii zaburzeń i chorób psychicznych. Nie dość, że one same w sobie są destruktywne, to jeszcze z jednej strony jest jakaś chora tendencja do romantyzowania, dopisywania ideologii i tworzenia wręcz kultów wokół jednostek chorobowych (np. pro-ana) czy żebrania o atencję (np. ludzie udający zespół Tourette'a), a z drugiej w reakcji na ten cyrk masz ludzi negujących podstawy psychiatrii. xd

Dajcieże mi mieć tego bordera w spokoju
 • Odpowiedz
@eisil: daje do myślenia, bardzo szkoda takich ludzi. No i do tego wielka złość że takie programy bagatelizują i ośmieszają takie ważne problemy, szczególnie cwaniaczek Mata który podpina się pod zaburzenie, bo teraz pokazanie jakich zaburzeń jest w sumie w modzie (,)
 • Odpowiedz
No to mówię, że takie dziecko się usuwa, urodzenie go to skazywanie go na cierpienie.


@keep_movin: akurat ludzie z zespołem downa to najszczęśliwsza i najbardziej zadowolona z życia demografia jaka istnieje. Jeśli ktoś cierpi i się męczy to ich opiekunowie
 • Odpowiedz
#!$%@? mnie to, że w mediach jest teraz lansowany taki trochę uroczy obraz autyzmu

Tymczasem realia autystyków są bardzo brutalne.


@eisil: bo celem tego programu jest właśnie zmiana tego i polepszenie sytuacji autystyków poprzez poprawę ich wizerunku i oswojenie społeczeństwa z nimi. Pokazanie, że "nie taki diabeł straszny".
Coś jak program "Europa da się lubić" sprzed ponad 20 lat gdzie obraz zachodnich Europejczyków był przesadnie pozytywny by przekonać Polaków do wejścia
 • Odpowiedz
w Szwecji asperger dyskwalifikuje z możliwości posiadania prawa jazdy


@Rondo3: nie wierzę w to, asperger może mieć wiele odcieni i stopni (spektrum to się nazywa nie bez powodu) , aspergera ma Elon Musk, Bill Gates, to nie jest jakieś schorzenie które wyklucza dobrą jazdę samochodem
być może masz na myśli jakieś ciężkie przypadki autyzmu
 • Odpowiedz
bo celem tego programu jest właśnie zmiana tego i polepszenie sytuacji autystyków poprzez poprawę ich wizerunku i oswojenie społeczeństwa z nimi. Pokazanie, że "nie taki diabeł straszny".


@siepan: A widziałeś odcinek z Makłowiczem? Przecież to była żenada i robienie z tych ludzi pociesznych małpek w zoo. Ten z Matą już na szczęście wyglądał lepiej.

szczególnie cwaniaczek Mata który podpina się pod zaburzenie


@Szczkeko_Szczulki: Przecież mówił, że ma diagnozę. Poczytaj sobie
 • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: trochę źle się wyraziłem lub nie rozwinąłem dokładnie. Nie zamierzam Macie odbierać jego diagnozy, nie żywię do niego też żadnej nienawiści czy innych złych odczuć. Moim zdaniem jednak nie jest on osobą reprezentatywną do takiego programu. Na pewno nie można powiedzieć że Mata ma normalne życie, jest celebrytą z ogromnym wpływem na popkulturę. Ja w żadnym wypadku nie byłbym w stanie się utożsamiać z celebrytą pokroju Maty. Tak jak wyżej
 • Odpowiedz