Wpis z mikrobloga

@Adamfabiarz: powiedz to mojemu służbowemu dislowi gdzie tam olej jest co 20-30k wymieniany a leją najtańszy. Ja 8 lat już nim jeżdżę. Chodzi cały czas.

W prywatnym olej zmieniam co rok, ale robie mnjeu niż 10k. W marcu wysyłam do analizy aby wiedzieć czy mogę wydłużyć interwały czy skrócić ;)
@r5678: Ja zmieniam co 8 tys. km lub co 6 miesięcy (zależy co pierwsze), ale mam wolnossące auto z wtryskiem pośrednim. W aucie doładowanym i z wtryskiem bezpośrednim olej zmieniałbym co 6 tys km lub co 4.5 mies (zależy co pierwsze).
@Adamfabiarz: ja jestem ciekawy co mi wyjdzie z tego oleju.

Głównie krótkie odcinki po mieście, silnik chodzi po 10-14 minut i to jest wszystko. turbo, wtrysk bezpośredni diesel. ze 2x w roku duża trasa plus jakieś tam wyjątki. za miesiąc zmieniam olej właśnie bo minie rok i straszni mnie ciekawi jak ten olej w takich warunkach się sprawdza. Shell AV-L 0W30
@r5678: Shell AV-L 0W30 to bardzo dobry olej. Ja używam VW OEM, czyli od paru lat nic innego jak właśnie Shell AV-L. Zalewam 0W20 jak nakazuje instrukcja, ale w okresie letnim dolewam pół litra 0W30.

W Twoim przypadku najlepiej gdybyś zrobił test oleju, który ma przepracowane 6-7 tys. km.