Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #payu #przelewy24 #tpay

Czy ktoś z Was się integrował z którymś z tych providerów? Chcę zrobić apkę, w której sprzedający mogliby coś wystawiać, kupujący kupować a ja pobierałbym opłatę serwisową na tej transakcji (coś w stylu klona OLX). Widziałem, że wszyscy Ci dostawcy oferują coś takiego jak marketplace i zastanawiam się czy to jest coś co pasuje do mojego przypadku. Znacie może jakieś strony na których ktoś opisał case study wyboru usługi/rozwiązania oferowanego przez integratorów? Jako że sprzedającymi byłyby osoby prywatne nieposiadające działalności, nie chciałbym ich przytłaczać formalnościami. Chciałbym też, żeby opłata serwisowa i przelew na konto sprzedających były zautomatyzowane i łatwe w konfiguracji.
  • 4
@ww96: miałem ładne kilka lat temu nieprzyjemność wdrażania marketplacu z przelewy24, zostało wybrane główne ze względu na najniższą prowizje i możliwość jej negocjowania. Samo API było jakimś paskudnym potworem i spędziłem sporo czasu na rozgryzienie meandrów tego śmierdzącego gówna bazującego na SOAP.

Być może coś się zmieniło od tego czasu ale generalnie nie polecam xD
via Wykop
  • 0
@soldatter: Ok, dzięki xD A biznesowo chociaż się obroniło? Łatwo skonfigurować, żeby sprzedający dostawali hajs i żeby można było pobierać dla siebie jakąś prowizję? Bo aktualnie głównie próbuję zdecydować czy usługa marketplace to jest to czego potrzebuję i do tego ewentualnie wybrać z payu/przelewy24/tpay. Bo to trochę inny przypadek kiedy ja pośredniczę vs gdy ja sprzedaję swoje produkty.
@ww96 Oczywiście że się nie obroniło, no ale to raczej to nie wina API przelewów24 tylko natury startuþów - to miała być platforma która łączy drukarnie z klientami, a platforma kasuje prowizję - z tego co pamiętam tam każdy z partnerów musiał przejść rejestracje i KYC przez p24, a po weryfikacji dostawał własne konto p24 z którego można było wypłacać hajs.

W twojej gestii, będąc operatorem platformy/marketplace musisz napisać całą logikę do