Wpis z mikrobloga

Mam pytania, może głupie, może mądre... nie wiem
1. Jeśli chcę schudnąć na keto to czy 1800 kcal i max 40-50 węgli dziennie jest ok, czy podejść bardziej restrykcyjnie?
2. Od 2 tygodni chodzi za mną zupka chińska. Po prostu po nocach mi się śnie. Pytanie do ekspertów. Ile kalorii i węgli ma już gotowa zalana zupka (około 400 ml). Tak wiem, że chemia, węgle bo makaron, ale czy jest to jakaś kosmiczna zbrodnia raz na miesiąc jak zjem?
Dziękuję i pozdrawiam
#dieta #keto #chudnijzwykopem #zupkichinskie
g0blacK - Mam pytania, może głupie, może mądre... nie wiem
1. Jeśli chcę schudnąć na ...

źródło: KakaoTalk_20230607_100315940_01

Pobierz
  • 19
Ile kalorii i węgli ma już gotowa zalana zupka (około 400 ml).


@g0blacK: masz napisane na zupce.

Też czasem mam na taką ochotę, ale po zjedzeniu jednej przypominam sobie, że są okropne i mam spokój na dłużej.
@g0blacK
Są dwie wiadomości, dobra i zła

Dobra jest taka że nie musisz tak restrykcyjnie liczyć kalorii, szczególnie w okresie adaptacji. Oczywiście nie zryj boczku polanego majonezem ale jedz odpowiedzialnie i nie chodź głodny.

Zła jest taka, że jeżeli chcesz wejść w ketoze to węgle odpadają, a w szczególności takie syfy jak wrzuciłes.

Keto wymaga narzucenia sobie pewnego reżimu, jak wiesz ze będziesz podjadl węgle to nie zaczynaj keto bo nigdy twój
@g0blacK: wolaj sam tag keto jak chcez z keto, wolasz dieta i jakies spuerdoxy sie zlatują
typu bayzedman, debil pusze ze trzeba mnuej jesc, ale jak bedziesz walil wegle to bedziesz mial insuline jako odpowiedz i bedziesz glodny, swnny po posilku, twoj organizm bedzie niedozywiony i wcale nie schudniesz bo bedziesz glodny

dlaczego lepiej restrykcyjnie podejsc do tematu i najlepiej ciac do jak najnizszych ilosci i wegle przyjmiwac w warzywach i
@g0blacK takie zupki mają dużo sodu a na keto trzeba dbać o elektrolity - może tego ci brakuje? Jeśli pytasz o kalorykę i porcję węglowodanów to możliwe że nie jesteś jeszcze specem. To raczej zaawansowany i trudny do zbilansowania sposób żywienia, życie to nie tylko makro.
typu bayzedman, debil pusze ze trzeba mnuej jesc, ale jak bedziesz walil wegle to bedziesz mial insuline jako odpowiedz i bedziesz glodny, swnny po posilku, twoj organizm bedzie niedozywiony i wcale nie schudniesz bo bedziesz glodny


@elo_: Trzeba po prostu NIE ZREC, no taka prawda xD
Jestem zwolennikiem intermittent fasting, kilka godzin dziennie na jedzenie i serio czlowiek nie musi jesc caly dzien by miec energie, a waga spada sama nawet
  • 0
@elo_: @masonios72 No właśnie przemyślałem temat i zrobię tak jak mówicie Mirki. Kupię makaron konjack, i dodam tylko te torebki z zupki. ps. Tak wiem, że to syf, te torebki, ale nie podrobisz tego "smaku"
@BayzedMan: #!$%@? mnie obchodzi jakie ty wyznajesz zasady, dla osób otyłych konwencjonalne "mniej jedz" się nie sprawdza bo mają #!$%@?ą gospodarke hormonalną, insuline, cukier - dlatego odcięcie węgli robi bardzo szybkie efekty u takich osób

jak jesteś w innej sytuacji to napisz to, albo chociaż pisz normalnie a nie jakies "hehehehe trzeba mniej #!$%@? xdxdDXDX"

bo jawisz się jako ignorant i idiota, mi by było wstyd uchodzić za taką osobę
Tak wiem, że to syf, te torebki, ale nie podrobisz tego "smaku"


@g0blacK: tylko wiesz, jak to są przyprawy to jeszcze jako tako, ale jak tam jest cukier, jakieś konserwanty to tez jedz zupke raz na jakis czas tylko
zebys codziennie nie robił sobie tego, i serio, postaw na zrobienie dobrego bulionu na rożnych dobrej jakości mięsach i będziesz dużo bardziej zadowolony z finalnej potrawy, trzymaj się
@elo_: Mozna ograniczyc wegle i to tez radze odchudzajacym sie, ale calkowite zlikwidowanie nie jest tez ok.
Gospodarke hormonalna mozna naprawic w 1-2 tydzien dwa, wiem to po sobie jak bylem grubasem i po siostrze. Jedzenie non stop w ciagu doby dereguluje ja, ale nie tylko cukier ale tez tluszcze nasycone.
  • 0
tylko wiesz, jak to są przyprawy to jeszcze jako tako, ale jak tam jest cukier, jakieś konserwanty to tez jedz zupke raz na jakis czas tylko

zebys codziennie nie robił sobie tego, i serio, postaw na zrobienie dobrego bulionu na rożnych dobrej jakości mięsach i będziesz dużo bardziej zadowolony z finalnej potrawy, trzymaj się


@elo_: Ależ ja sobie gotuję buliony i generalnie jestem świadomym zjadaczem. Rzecz w tym, że każdy ma
czy jedna taka zupka na, dajmy na to miesiąc, wywali mnie z ketozy.


@g0blacK: nie no, az takto nie, w ogole jak jestes zaadaptowany juz to nie tak latwo #!$%@? sie z ketozy