Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was brał lions mane (soplówka jeżowata) I mozs podzielić się swoimi doświadczeniami? Kupiłem to jakiś czas temu, żeby wrzucić na testa bo poczytałem trochę pozytywnych recenzji i teraz jak się wczytałem to dużo ludzi twierdzi, że nie warto tego brać bo można się nabawić nerwicy / ataków paniki / bólów głowy itp. Na reddicie jest cała grupa o tym https://www.reddit.com/r/LionsManeRecovery/
I zastanawiam się czy warto to próbować czy #!$%@?ć to xD #pytanie #pytaniedoeksperta #suplementy #mikrokoksy #nootropy #lionsmane #narkotykizawszespoko
  • 30
@sossaa: przecież on #!$%@? głupoty toruński tuk :D jest masa suplementów które działają i na które jest masa badań to potwierdzających, ale jak ktoś #!$%@? w dupe od 15 lat towar to już działanie niczego innego nie jest odczuwalne ;). Tak jakbyś słuchał heroinisty, który mówi "mordo, piwo nie działa, mowie ci, jest tylko kilka uzywek ktore działają"
@sossaa: Problem jest taki, że są działania "potwierdzone obiektywnie" i "potwierdzone subiektywnie". Badania czy mądre głowy własnie takich rzeczy jak huperzyna czy gpc nie mają jak ocenić w kontekście działania, bo oni musza opierać się o jakieś dane standardy. Nie oznacza to, że one "nie działają".
@Poemat:
Działanie Placebo jest właśnie potwierdzone naukowo, mierzalne i potwierdzone w pełni obiektywnie to tylko na co dzień ludzie nadali placebo konotacje negatywną bo to "he he placebo"
@last_of_us:
dodam że w badaniach naukowych dotyczących różnych substancji bardzo wyraźnie rozgranicza się grupę kontrolną której nie podaje się żadnego środka od grupy której podaje się środek bez żadnych właściwości.
@Poemat:
Nie.
Tak samo można podciągnąć działanie wody czy kozich sików wystarczy dać naklejkę Extreme Transformation Power Of Explosions From (tu wstaw dowolnego fit influ)

To nie uczyni z wody ani z kozich sików działających środków

Edit: działających w sposób jaki sugerujesz ze działa ten grzyb czy inne wymysły, ofc woda czy kozie siki mają swoje określone naukowo działanie