Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kochani potrzebuje pomocy. Co zrobić na #walentynki na kolację dla różowej tylko musi to być #wege, w sensie bez mięsa, ale ryba, jaja, mleko itp mogą być. Tylko problem jest taki, mam dwie lewe ręce do gotowania i słabe warunki. Mam dwa talerze na krzyż i jeden garnek i jedna patelnię. Potrzebuje czegoś prostego, najlepiej bazującego na jakimś gotowcu. Myślałem nad pinsą z gruszką i gorgonzolą tylko nie wiem co tam jeszcze dodać. Są różne przepisy, a to gruszkę na maśle podsmażyć, a to surową kłaść, a to na podkład śmietanę dać. A to z samą gorgonzolą, a to inny przepis, że jest normalnie mozzarella i do tego gorgonzola. No nie wiem, może ktoś zna jakiś sprawdzony przepis? A druga rzecz to np. sałatki te active go z kaszą kuskus i hummusem i np. dwa takie opakowania rozmieszać i dodać tuńczyka z puszki, jakiś pomidorków suszonych (akurat to jest też w tej sałatce tylko mało). Ale chętnie poznam wasze propozycje tylko ma być prosto i szybko. Zakupy będę robił w biedronce jak coś. Błagam o pomoc.
#gotujzwykopem #weganizm #wegetarianizm #pizza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
Pizzę z gruszką podawałem lekko polaną miodem, chociaż najbardziej smakowała mi bez żadnych innych dodatków. Orzechy się zapieka, tylko trzeba uważać żeby ich nie spalić. Można w trakcie na szybko otworzyć piekarnik i sypnąć garść, surowe też w sumie mogły by być. Mi nigdy się nie spaliły jakoś. I robiłem tylko z serem pleśniowym, bez mozzarelli. A tę pinsę muszę sprawdzić bo brzmi ciekawie.
✨️ Autor wpisu (OP): @Sarza01: niedałbym rady ryby skołować, zakupy robiłem przed pracą, a nawet bym nie widział gdzie szukać takich ryb jak nigdy nie kupowałem. Bo strzelam, że w lidlu czy biedrze to ich nie ma.

@DejvMajla: Niby tak. Jak bym robił z pomidorami, serem i salami to nie byłoby problemu. A to z gruszką to różnie ludzie w necie piszą. Jedni używają jako podkładu pomidory jak do
✨️ Autor wpisu (OP): A kochani, jak coś to zrobiłem już zakupy i jestem teraz w pracy. Więc już nic się nie zmieni.
Kupiłem pinsę, pomidory, śmietanę, mozzarelle, pecorino, gorgonzolę, orzechy włoskie, gruszkę, miód. Oliwę i takie drobne dodatki to mam już w domu. Jeszcze nie wiem jaką zrobię, nie trzeba wszystkiego używać xD
Do tego ricotte i ją ubiję i podam z pieczonymi marchewkami.
Do tego sałatki go active z
Do gruszki na spód zwykła śmietana 12 albo 18, tak grubo jak sosu pomidorowego na tradycyjną. I podsmażone na maśle gruszki jak dla mnie wychodzą trochę mdłe i owoce tracą całą chrupkość, nasiąkają tylko tłuszczem.
@mirko_anonim
są pstrągi w biedronce, ale nie będą takie super jak z hodowli. Juz lepsze powinny być w Lidlu.

A najlepsze są na stawach hodowlanych albo w jakimś sprawdzonym sklepie.

Pstrąg to raczej popularna ryba w pl.