Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #bk2
Kredyt w pekao sa mam podzielony na trzy transzę. Pierwsza to kwota za nieruchomość dla sprzedającego, a dwie kolejne na wykończenie. Aby uruchomić druga transzę, muszę złożyć wniosek a następnie jest wizyta rzeczoznawcy. W kosztorysie mam np 23k na wykończenie podłóg. Podłogi mam wykończone w połowie, tzn kuchnia, łazienka i korytarz w płytkach a resztę zamierzam wyłożyć panelami. Do uruchomienia drugiej transzy mam niecałe dwa tygodnie i raczej nie wyrobie się z tym wszystkim. Czy rzeczoznawca może przyjść i oszacować, że np podłogi są wykonane na kwotę 15k?
  • 7
@baltek zalezy od zapisów w konkretnej umowie. Rzeczoznawca odbiera pracę wykończeniowe w całokształcie lub etapowo. Samo etapowo tyczy się do ZAKONCZONEJ czynności. Jesli warunkiem uruchomienia transzy jest wykończenie podłóg w pomieszczeniach x,y,z. To musi zostać to spełnione aby kasa się wypłaciła. W Twoim przypadku zalecam kontak z osobą prowadząca Twoj kredyt aby zgłosiła fakt (zapewne pisemny lub na papierze bankowym) opoznienia w wykonywanych pracach które muszą być czymś spowodowane (pisemne podanie powodu).
@skumac jesli jest pozyczka hipoteczna lub produkt łączony z kredytem hipotecznym nie ma możliwości otrzymania transzy na "gebe", że zrobione. Rzeczoznawca na miejscu potwierdza stan faktyczny i dopiero ruszą procedura wypłaty środków. Tylko w kredycie gotowkowym podaję się cel a'la "widzi mi się" i wtedy faktycznie nikt tego nie sprawdza. Tutaj zastosowania to nie ma.
Raczej nikt tego nie będzie sprawdzać.


@skumac: No i tu sie mozesz zdziwic.

@baltek Jak bralem hipoteczny to bralem wiecej niz wartosc mieszknia - na remont.
Warunki byly takie:
1-okreslam w jakim casie sie wyrobie
2-mam faktury na "wyposazenie stale mieszkania"
3-zdjecia mieszkania przed kredytem - wizyta rzeczoznawcy po okreslonym przezemnie czasie.

No i przyszedl. Wlal a ja mu mowie ze przyniose faktury. Przeszedl sie po mieszkaniu - popatrzyl i machnal