Wpis z mikrobloga

Venice kojarzyło mi się z typowym kalifornijskim krajobrazem – szerokie plaże, budki ze Słonecznego Patrolu, promenada, po której można jeździć na rolkach lub spacerować. Venice Beach to także świetne warunki do surfingu i imprezowania. Oczywiście ta dzielnica Los Angeles ma swoje ciemne strony, ale zawsze chętnie tam wracamy. Zapraszam do przeczytania przewodnika po Venice!

Z czego słynie Venice?
Venice słynie z murali, promenady Ocean Front, plaży i siłowni, na której ćwiczyły największe gwiazdy. Od tego czasu Venice jest także symbolem kulturystyki. Na pewno, spacerując po tej dzielnicy, poznacie miejsca, w których był kręcony serial „Californication”. Ta część Los Angeles słynie z nocnego życia i klimatycznych kawiarni. Idealnie pasuje do fabuły serialu, który jest trochę krytyką a trochę pocztówką z tego miejsca.

Zapraszam do znaleziska!
https://wykop.pl/link/7364699/venice-co-zobaczyc-w-slynnej-dzielnicy-los-angeles

#podroze #usa #podrozujzwykopem
kej-ti - Venice kojarzyło mi się z typowym kalifornijskim krajobrazem – szerokie plaż...

źródło: los-angeles-40

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
Spoko, miejsce które trzeba odwiedzić, mnie tamtejszy bulwar niestety kojarzy się z zapachem moczu przy skwerach i namiotami bezdomnych ale jest też znany oldschoolowy skatepark. Niemniej jednak wystarczy przejść deptakiem kawałek dalej i zaczyna się inny świat, Santa Monica. Bezdomnych mniej, i klimat też nie taki bazarowy.
  • Odpowiedz
@LECH_TACZKA: @kej-ti Byłem w 2008 i 2009. Santa właśnie mocno kojarzy mi się z wszechobecnymi bezdomnymi, Venice to raczej ćpuny (do tej pory mam w pamięci zezłomowaną obdartą matkę (?) z nastoletnimi synami gapiącymi się bezwiednie w niebo i śpiewającymi "Zion Train"), murzyńskie bazary i bandyterka - raz widziałem meksykańca łażącego bujanym krokiem ze spluwą w łapie i raz idąc z ziomkiem przed siebie, szliśmy cały czas za jakimiś
  • Odpowiedz
L.A. to chyba jedno z najbardziej przereklamowanych miast w USA. Na pewno warto odwiedzić Getty Center, zobaczyć znak Hollywood i przejść się Rodeo Drive. Plaże w Santa Monica/Venice są piękne, ale chyba tylko rano można czuć się tam względmie.komfortowo i bezpiecznie. Dwa dni i byle dalej od tego miasta (spędziłem tam jakiś tydzień przy różnych okazjach i było to o 5 dni za długo)...
  • Odpowiedz
  • 1
@kej-ti chyba średnio Ci się tam podobało patrząc na Twoje zadowolenie na zdjęciach. Jedyne po co tam można pojechać to odwiedzić słynne miejscówki z filmów. Bagno jak wszędzie w Kalifornii.
  • Odpowiedz
Z czego słynie Venice? (...)


@kej-ti: Zapomniałaś o bezdomnych, ćpunach, psychicznie chorych ludziach, freakach, smrodzie i wielu, wielu innych. Jak zresztą w większości całego L.A. Tak dużego rozczarowania, jak tym miastem, w życiu nie przeżyłem.
  • Odpowiedz