Wpis z mikrobloga

#fusion360 czy tylko mi funkcja unfold nie działa? Mam prostą bryłę, i nic się nie pozwala rozwinąć na płasko (tak jakbyśmy chcieli zrobić model kartonowy do druku 2D) Na tutorialach idealnie działa u mnie nie. Ale to stare tutoriale, czyżby sobie usunęli tę funkcję po cichaczu?
  • 7
  • Odpowiedz
@Foxbat Unfold działa tylko przy tworzeniu jako arkusz blach. Jeśli tworzyłeś jako bryłę spróbuj konwersji w arkusz blach i dopiero rozwiń/utwórz stan płaski.
  • Odpowiedz
  • 1
@Andr3v: Przecież tak robię po czym nic sie nie dzieje. Ma też problem gdy chcę zrobić to z pustego w środku pudełka, takie ze ścianą np 2mm.
  • Odpowiedz
  • 0
@Andr3v: nie mam żadnego konkretnego projektu. Chciałbym najpierw przetestować funkcję ale się nie daje. Wywala np błąd grubosci jak chcę rozwinąć bryłe która jest pusta wewnątrz, np na 2mm. Albo mam np powierzchnię która jest jak stożek to guwno po prostu nie działa. W rhino 3d np świetnie to działało. Bo coś tak kiedyś majstrowałem. Jeszcze jutro popatrzę na rhino właśnie może tam dam radę coś pomodelować. Ogólnie chcę zaprojektować coś
  • Odpowiedz
@Foxbat nie mam pojęcia. Może bardziej dedykowane oprogramowanie pod to?
Jest spora różnica między tym jak zachowuje się gięty karton, a blacha. Inne nacięcia technologiczne, promienne gięcia, klejenie, a spawanie, itd.
  • Odpowiedz