Wpis z mikrobloga

#ikea #januszebiznesu
Ostatnio chciałem kupić krzesło biurkowe JÄRVFJÄLLET
Nie pierwszy raz spotykam się że w sklepie nie ma takich produktów, najbliższe dostawy to stacjonarnego sklepu to 24.02 lub 02.03.
Na pierwszy rzut oka ok normalna sprawa, ale wystarczy wejść na allegro by fotel kupić z marszu za podwójną prawie cenę.
@IKEApl czy akceptujecie odsprzedaż waszych produktów po droższej cenie?
Wygląda to tak że janusze biznesu hurtem wykupują produkty i odsprzedają drożej narzucając marżę.
Nie pierwszy raz gdy okazuje się że nie ma jakiegoś produktu to bez problemu idzie go drożej kupić na allegro.
Rodriquez - #ikea  #januszebiznesu 
Ostatnio chciałem kupić krzesło biurkowe JÄRVFJÄL...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-02-10 11-11-31

Pobierz
  • 32
@Rodriquez: Praccowałem w IKEA 7 lat więc odpowiem.

1. Tak, to calkowicie normalne że handlarze tak robią
2. IKEA nie ma żadnych narzędzi prawnych żeby temu przeciwdziałać.
3. Janusze potrafią zjeździć każdy sklep w IKEA Polsce, celowo wykupując cały "Stock"
4. Takie sytuacje dotyczą produktów z naprawdę różnych działów

i taka anegdotka na koniec

Pamiętam jak, jeden Janusz Allegro wykupował w całej Polsce, cały stock krzesełek do karmienia dla bąbelków
#!$%@?
@HlHl: miałaby być zapisy jak na mieszkania za PRLu xd
Matki by zakładały konto, deklarując że biorą max dwie sztuki i za parę tygodni mają do odbioru.
Wiadomo, odebrać nie musi, ale już przy drugiej takiej akcji pod rząd ma bana na rezerwacje.
@HlHl @IKEApl wystarczyloby wprowadzic zapis o mozliwosci zwrotu danego typu produktu tylko rx razy na dany okres czas. Janusze by sie zastanawialy bardziej przed zakupem.
A swoja droga zwrot jest w formie gotowki czy karty/vouchera?