Wpis z mikrobloga

Levonorgestrel


@Spolsky: Ciąża i laktacja - Lewonorgestrel
Kategoria X. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Kategoria X – Badania u zwierząt albo u ludzi wykazały anomalie płodowe i/albo na podstawie doświadczeń u ludzi istnieją wskazówki co do istnienia ryzyka dla płodu.
  • Odpowiedz
@van-der-staas: Generalizujesz bo są leki które można brać podczas ciąży ale po konsultacji z lekarzem, to raz. Dwa
Jeden z preparatów "dzień po " posiada kategorię X w czasie ciąży co może doprowadzić do anomalii u płodu.
  • Odpowiedz
@blyskotliwy: Najwyraźniej twój nick przeczy twej inteligencji XD Poczytaj czym jest Kategoria X potem sprawdź jakie są skutki nadmiernego brania tych tabletek (każdy producent zastrzega że jest lekiem antykoncepcyjnym wykorzystywanym w nagłych przypadkach czyli sporadycznie i lek ten nie może być stosowany jako regularna antykoncepcja)
Także jak będziesz chciał ponownie zabłysnąć to może zamiast wypowiedzi obsyp się brokatem, przynajmniej nie zbłaźnisz się na forum publicznym ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Piotrdexter Nie wolno brać prawie żadnych oznacza to samo, co "są leki, które można brać podczas ciąży".

Jeden z preparatów "dzień po " posiada kategorię X w czasie ciąży co może doprowadzić do anomalii u płodu.


A wiesz do czego może doprowadzić picie alkoholu w ciąży? Piwo powinno być całkowicie zakazane lub ewentualnie dostępne tylko po konsultacji z lekarzem i wydawane na receptę.
  • Odpowiedz
  • 1
@Piotrdexter: a gdzie pisałem o nadmiernym braniu i regularnej antykoncepcji? odpisujesz na wymyślone przez samego siebie tezy i robisz z siebie błazna

wiesz, że nawet w ulotce paracetamolu jest napisane, że branie go w ciąży należy konsultować z lekarzem?
  • Odpowiedz
A wiesz do czego może doprowadzić picie alkoholu w ciąży?


@van-der-staas: Tyle że alkohol jest zakazany dla niepełnoletnich.

Piwo powinno być całkowicie zakazane lub ewentualnie dostępne tylko po konsultacji z lekarzem i wydawane na receptę.

Co ma piernik do wiatraka? Od kiedy dzieci mogą kupować piwo czy wódę? Widzę że nie rozumiesz czym jest zakaz spożywania alkoholu poniżej 18 roku życia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Piotrdexter: No i widzisz, tu pojawia się zasadniczy problem. Ty chcesz, żeby Państwo ci mówiło co masz brać i kiedy a ja uważam, że człowiek nie jest debilem i potrafi korzystać z różnych rzeczy zgodnie z ich zastosowaniem.
  • Odpowiedz
No i widzisz, tu pojawia się zasadniczy problem. Ty chcesz, żeby Państwo ci mówiło co masz brać i kiedy a ja uważam, że człowiek nie jest debilem i potrafi korzystać z różnych rzeczy zgodnie z ich zastosowaniem.


@blyskotliwy: Nie mierz jednak ludzi swoją miarą w zakresie inteligencji, a szczególnie dzieci. https://www.youtube.com/watch?v=NT3Crio3FoI
Też jestem za wolnością jednak z autopsji wiem że ludzie nawet nie są świadomi ile i w jakich dawkach powinni
  • Odpowiedz
mieć pokorę to znaczy nie wywyższać się, szczególnie wypisując farmazony.


@van-der-staas: Jak na razie to ty pieprzysz trzy po trzy jak potłuczony, po drugie jak odnosisz wrażenie że się wywyższam to przeczytaj dokładnie co napisałem zanim twoje zrozumienie tekstu okaże się na poziomie szkoły podstawowej nie mówiąc już o logice. ¯\(ツ)/¯ Przykro mi że znów wychodzisz na głąba.
  • Odpowiedz