Wpis z mikrobloga

Beka totalna z tego, jak każdy piwniczak uważa się teraz za znawcę branży lotniczej i pie*doli co 5 minut o #cpk .

Ja w tym temacie nie napisałem jeszcze ani jednego postu, bo się zwyczajnie na tym nie znam, więc się nie wypowiadam. Niemniej kisnę srogo z tego całego "patriotycznego" wzmożenia Mariuszy z Brighton :)

A PiS sprytnie to sobie wykombinował. Zamiast zacząć budowę, tak żeby PO już nie mogła jej zatrzymać, to nie wbił nawet łopaty, za to natworzył spółek, nazamawiał "ekspertyz" i zbudował wrażenie, że toczą się już szeroko zakrojone prace. Dzieki temu zapewnili sobie profit niezależnie od wyniku wyborów, bo:

- w razie wygranej mogliby dalej kraść, wydając na "przygotowania" i "ekspertyzy" od swoich kumpli;

- w razie przegranej mogli robić to co właśnie robią teraz: atakować wściekle PO, że nie chce Wielkiej Polski Lotniczej :)

#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #sejm #kanalzero #stanowski
  • 38
  • 3
@michalxd21: nice try, tylko że budowa CPK to z pewnością nie jest odpowiednik naprawy dróg, bardziej już właśnie ich budowania. A budowanie dróg wiąże się z koniecznością dyskusji o przebiegu, wywłaszczeniach, technologii do budowy, ochronie przyrody itd. I w tych kwestiach jak najbardziej piwinni się wypowiadać specjaliści, a nie Janusze, co to "kurła, felge od golfa żem znowu zgubił w dziurze, więc wiem o czym mówię" :)
@nietak7: zrozumcie wreszcie, że CPK jest sprawą absolutnie ponadpartyjną. Mam w dupie czy projekt "dowiozą" Peowcy, PiSowcy, Konfiarze czy Razemki - tu chodzi o polską rację stanu, a wy się doszukujecie PiSowskiego spisku na kręcenie lodów. PiS już nie rządzi od kilku miesięcy, niechby Peowcy przypilnowali wszystkiego żeby było zgodnie z prawem i kontynuowali projekt - ale z jakichś powodów tego nie robią.
daj wiecej pompatycznych wyrazen


@gejuszmapkt: jak najbardziej stosowne do sytuacji. Nie każdy ma w dupie ten kraj i głosuje tylko po to, żeby zrobić na złość pisiorom.

@ChristianHorner: narzekanie na konieczność audytowania i nieaudytowanie niczego. Dodatkowo wysyłanie gównokomentarzy sondujących nastroje co chwilę w stylu "CPK jest niepotrzebne bo jest kryzys klimatyczny".
@nietak7: pochodzę spod Białej Podlaski, takie tam miasteczko we wschodniej Polsce. Ostatnio po wielu latach właśnie podjęto decyzję o budowie A2. Przebieg został klepnięty. Wywłaszczenia? Były. Technologia od budowy? Jakaś z tego co widzę jest. Ochrona przyrody? Zgody środowiskowe zostały uzyskane. Asfalt jest już wylany i prawdopodobnie w przyszłym roku nią pojadę. I politycy nie mówili o jakiś okropnych i nieludzkich wywłaszczeniach. I społeczeństwo nie protestowało. A były wywłaszczenia, i to
@nietak7: sugerowałem to jeszcze zanim się ta akcja z CPK rozkręciła na dobre. Umówmy się, są projekty co do których ciężko mieć wątpliwości bez bycia ignorantem, vide budowa elektrowni atomowej. CPK takim projektem nie jest. Z drugiej strony też mogę powiedzieć, że program kredytu 0% jest po prostu debilny.

Ofensywa medialna ws. CPK śmierdzi lobbingiem. Z drugiej strony też trzeba przyznać że przeciwnicy CPK nie potrafią dobrze odbić piłeczki. Anyway, Mariusze
@ElMatadore: Also samą sprawę CPK trzeba osadzić w szerszym kontekście. Poza Okęciem mamy Modlin i Radom, na które poszły niemałe pieniądze rządowe, a mamy od cholery innych potrzeb do realizacji, pilniejszych niż wizja X% zwiększonych przychodów do budżetu wzmożnego ruchu cargo
@Kryskamatyska: tak słyszałem o tym, nie zakładałbym od razu że CPK tak skończy ale pokazuje że mamy pewne ryzyko.

Mi personalnie szkoda czasu na doktoryzowanie się z tak obszernego tematu, wiem tylko tyle że z PiSem mielibyśmy dalsze Bizancjum w spółce zależnej a PO może podejmie dobrą decyzję a może strzeli sobie w stopę.
Nie każdy ma w dupie ten kraj i głosuje tylko po to, żeby zrobić na złość pisiorom.


@giga_jablecznik: Zdecydowanie Ci co głosują za pisiorami, kucami i #!$%@?ą takie górnolotne hasełka jak Ty "bolzga radzja zdanu", które nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość nie mają w dupie kraju, ale za to mają w dupie mózg.
@giga_jablecznik

@nietak7: zrozumcie wreszcie, że CPK jest sprawą absolutnie ponadpartyjną. Mam w dupie czy projekt "dowiozą" Peowcy, PiSowcy, Konfiarze czy Razemki - tu chodzi o polską rację stanu, a wy się doszukujecie PiSowskiego spisku na kręcenie lodów. PiS już nie rządzi od kilku miesięcy, niechby Peowcy przypilnowali wszystkiego żeby było zgodnie z prawem i kontynuowali projekt - ale z jakichś powodów tego nie robią.


CPK to jest quasi religia i świetnie
Zdecydowanie Ci co głosują za pisiorami, kucami i #!$%@?ą takie górnolotne hasełka jak Ty "bolzga radzja zdanu", które nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość nie mają w dupie kraju, ale za to mają w dupie mózg.


@gandalf_rzulty: ale co ty się do mnie prujesz xD Ja tylko mówię o tym, że ten projekt jest ważny a ty mi wylewasz jakiś jad i swoje pretensje.