Wpis z mikrobloga

ALE TO CPK TO NA PEWNO DOBRY POMYSŁ


@Janusz_Conway: 5 raportów, w tym te robione przez firmy za PO łączy jedno- konkluzja że lotsinko należy budować.

Ale łojezu PiS!
  • Odpowiedz
@Harvey_Specter dlatego chciałbym aby gospodarka mojego kraju nie była rozjebywana i faktycznie realizowano sensowne projekty, a nie tylko przepalało pieniądze obywateli wycierając sobie mordę karykaturą patriotyzmu.

Elektrownia powinna powstać już dawno temu. CPK też, ale jest wysoce prawdopodobne, że audyt może obnażyć, że rząd chciał budować długo i drogo, bo jednak nękanie gejów i kobiet było ważniejsze od gospodarki (czy jak to mówił Kaczyński)
  • Odpowiedz
@Harvey_Specter ale tylko nieliczni uważają rozbudowę Okęcia jako alternatywę dla CPK. To ważne lotnisko, ale nie nadaje się ani do rozbudowy, a też jeszcze długo nie będzie nadawało się do rozbiórki, bo nie udawajmy, że Warszawa-Radom (kek), albo rozbudowa Modlina są jakimikolwiek alternatywami. A brak infrastruktury kolejowej z CPK gdziekolwiek? Jedyne co słyszeliśmy to "Panie, to się zateguje" Stąd obawy kiedy i jak drogo.
  • Odpowiedz
@mmmzzz: Najgłupszy argument so far, gratuluję. Nie wiem jak pasy mają się do tego ruchu, nie o pasy chodzi a o samą wydolność węzłów chociażby ale przetargi na 3 pas do Warszawy na a2 są, w Łodzi na a1 trzy pasy są. Nie są to jakoś super zapchane drogi, przede wszystkim przez zdublowanie a2 s8. Kolej ma być wybudowana jednocześnie z cpk i nie wiem gdzie te ograniczanie do 120. Na
  • Odpowiedz
PROJEKT NA 150 MILIARDÓW (1/4 budżetu) NA PEWNO ZOSTAŁ W 100% STARANNIE PRZEMYŚLANY I PISOWCY WCALE NIE ROBIĄ TEGO ŻEBY KRAŚĆ PIENIĄDZE LEWAKUU


@Zenek_: 150 mld to dolna granica. Jak weźmiemy pod uwagę przekop Mierzei Wiślanej, który finalne kosztował prawie 3 razy tyle ile na początku zakładali to wyjdzie nam, że CPK to koszt około pół BILIONA złotych
  • Odpowiedz
@Zenek_: Doucz się jak rozłożone będzie te 150 mld, bo większość będzie finansowana z dotacji UE, prywatnych inwestorów, państwo jako podatnicy ok. 5 mld.
  • Odpowiedz
@Janusz_Conway PiS by kradł na potęgę i obsadził wszystko niekompetentnymi znajomymi królika i rodziną.
Tylko to nie znaczy jeszcze, że sam pomysł jest głupi. Gazoport też zdaje się wymyślił PiS, a wybudowało PO i raczej nikt nie żałuje.

Rozdzielmy w końcu idę od PiSowsiej niekompetencji I pazerności. PiSu już nie ma, więc argument, że to rozkradną jest bez sensu. Obecna koalicja co by nie mówić ma lepsze kadry i elektorat który tak
  • Odpowiedz
@Janusz_Conway: powinni wybudować CPK, a wszystkie #!$%@? które kombinowały z działkami aby zarobić powinny siedzieć, zaś działki znacjonalizować za 10 groszy od metra XD
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan w ogóle nowe lotnisko - przekonali mnie że Okęcie nie ma przyszłości i warto by zrobić nowe. Ale im głośniej bronią CPK tym bardziej czuję, że trzeba baaaardzo dokładnie sprawdzić umowy i własność gruntów. Przecież ostatnio jakąś umowę odkryli w zarządzie portów Szczecin-Świnoujście gdzie właściciel pizzerii, przypadkiem znajomy brudzinskiego, faktury na miliony wystawił…
  • Odpowiedz