Wpis z mikrobloga

  • 2
@Victoremque po co Ci poe, zależy ile urządzeń chcesz wpiąć, jak kamery podpinasz to bierz Poe bo prościej, jak nie to bierz gigabitowy jakikolwiek, do szaf rack 24 portowe da się za bezcen używki kupić, małe tplinkowe 5 portowe za 50zl, a 8 portowe za 100-120
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew Dzięki za odpowiedź. A bez Poe nie ma strat na prędkości? Chcę podpiąć 3 konsole i telewizor, bo w routerze brakuje miejsca. Zależy mi na dużych prędkościach na konsolach.
  • Odpowiedz
@Victoremque: poe nie ma nic wspólnego z prędkością, to jest zasilanie urządzeń (np. Kamer) przez przewód ethernet. Jeśli nie potrzebujesz, to nie ma sensu brać switcha z poe.
  • Odpowiedz
Mirki jaki switch najlepiej kupić do internetu światłowodowego 900/300? Czytałem że najlepiej jak ma Poe+


@Victoremque: ALE co ma wspólnego POE (power over ethernet) - z prędkością switcha.
Potrzebujesz switcha "gigabitowego" (10/100/1000) i będzie ok.
Jak masz dużo za dużo kasy, to możesz "dwa i pół gigabitowy" kupować (2.5G) ale niewiele to zmienia w tym przypadku.

A PoE to technika zasilania urządzeń (w prąd) z switcha, a żadne z twoich urządzeń
  • Odpowiedz
@emitar: poszukaj tp link sg108e
wystarczy ci na wiele lat, a jakbys potrzebowal kiedys sobie przypadkiem jakies vlany skonfigurowac czy cos w domu to na nim tez sie da
  • Odpowiedz
  • 0
@tajek w sumie mogłem oznaczyć opa, a nie ciebie, ale to ty wspomniałeś o jakimiś za 100 zł (wątpię, że zarządzalny), więc podpowiedziałem tańsza alternatywę, która powinna w zupełności wystarczyć
  • Odpowiedz