Wpis z mikrobloga

Cześć,
Wspinam się boulderowo jakoś od 1.5roku. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że stoję w miejscu i nie progresuję. Jestem na poziomie 6a/6a+. Raz udało mi się zrobić 6b, ale to raczej na farcie bo boulder był nakręcony idealnie pod moje mocne strony, ale do rzeczy.

Myślę o tym żeby zapisać się na sekcje tylko, że widzę jak to wygląda i najczęściej są to grupy kilkunastoosobowe i jeden instruktor więc ciężko mi sobie wyobrazić żeby takie zajęcia miały wnieśc jakas wielką zmianę.

Wcześniej trenowałem kalistenikę i SW więc można powiedzieć, że maiłem łatwy start bo sporo siły i wytrzymałości udało mi się przez lata treningu wypracować.

Myślicie, że warto zapisać się na taką sekcję żeby popracować nad techniką czy po prostu wystarczy żebym się dalej wspinał i progres przyjdzie sam?
#wspinanie #bouldering
  • 8
@quescik1: na sekcje zdecydowanie warto iść, dobry trener nawet przy 10 osobach potrafi pomóc i poprawić technikę. Oprócz tego wspinasz się w grupie, łatwiej o motywację, zawsze można poznać kogoś ciekawego i jest też kogo gonić (jak jest ktoś lepszy).
Ogólnie 1,5 roku wspinania to trochę mało i nie wszystkie ścięgna mogły się przyzwyczaić, uważaj na trudnych bulderach, żeby się nie skasować.
Czasem te trudniejsze buldery to np. kwestia butów, wagi,
@quescik1 mam podobny problem. Robisz tylko bouldy czy też lina?
Ja na swoim przykładzie myślę że jest to kwestia już szczegółów. Żeby przeskoczyć level wyżej musiałbym chodzić częściej na panel, a nie jestem w stanie. Do tego próbuje ćwiczyć trochę typowo pod ścianę. Z drugiej strony do poziomu 6a można szybko dojść, dalszy progres wymaga chyba więcej czasu.
  • 0
@nasyd: Tylko baldy, znajomi próbowali mnie uczyć asekuracji ale gosc z recepcji zagroził nam, że jak nie przestana to nas ze ścianki wyrzucą. Niestety innej opcji nie mam bo nie mam "świeżych" znajomych wspinaczy co by poszli ze mną na kurs a niestety potrzeba dwóch osób.

Ale generalnie na linie też spokojnie robiłem te 6a/6a+.

Generalnie od czasu tego posta zapisałem się na sekcje i dziś mam pierwsze zajęcia.
@quescik1 śmiało się możesz zapisywać na kurs nawet jak jesteś samemu. Często szukają kogoś do pary!!
Daj znać jak na sekcji i co ciekawego robiliście. Szukam jakiś ćwiczeń to może coś podpowiesz po sekcji ;)
  • 0
@Makoviec @nasyd Jestem po pierwszych zajęciach i napiszę wam takie małe podsumowanie.
Po pierwsze konkretna rozgrzewka, nie jakieś 10 minut tylko 30 minut porządnego rozgrzania każdej partii. Ogólnie kompletnie inne podejście do treningów bo nie zrobilismy 10-20 baldów, ale tylko 2. Natomiast każdy ruch był analizowany przez co np wiem, że mam strasznie dużo siły i nogi w tym momencie mi tylko przeszkadzają xD więc generalnie pierwsze zajęcia na plus, ale jakąś
  • 0
@Makoviec: 7 osób razem ze mną i z tego co wiem jest jeszcze jedno miejsce wolne. Zajęcia trwają 2h i są 2x w tygodniu.
Też się zdziwiłem, że ta rozgrzewka tyle trwała, ale po niej rzeczywiście czułem się rozgrzany a nawet powiem, że lekko zmęczony.