Wpis z mikrobloga

raz na rok pozwolę sobie zaspamować tagi #gielda #inwestycje z informacją, że na autorskim tagu #przegranko100k możecie śledzić jak rozgrywam portfel 100k na polskiej giełdzie, głównie w gównospółkach z NC. publikuję wszystkie transakcje zakupu i sprzedaży, wcześniej tekstowo, obecnie ze screenami z kont maklerskich

założenia zabawy:
START = 100 000 PLN
KONIEC = jak osiągnę 10k lub 1000k (1 milion zł)

AKTUALNA WARTOŚĆ PORTFELA PO 1084 dniach = 259 431 PLN

zapraszam do śledzenia, jak ktoś jeszcze na mirko prowadzi taki eksperyment podlinkujcie, chętnie będę śledził
affairz - raz na rok pozwolę sobie zaspamować tagi #gielda #inwestycje z informacją, ...

źródło: 03-02-2024

Pobierz
  • 24
  • 3
@Frank_Parker: tzn. Kernel jest wyzerowany bo nie zamierzam go oddawać, a raczej zdejmą. jakbym chciał ratować to strata mniejsza niż 50% by tu była. Mercatora kiedyś miałem ale jakoś bardzo symbolicznie, nieziemsko się dało na tym zarobić, ale to zanim rozpocząłem ten challenge

generalnie założenie tagu było takie że miał być trochę śmieszkowy i celowo się miałem ładować w same śmieci z NC. zresztą większa część wyniku jaki jest wykręcony to
@affairz też miałem kiedyś taki plan, ale przestałem to aktualizować jak wyszło że pit 8c nie oszukuje i wychodzi mi to co w excelu a ja nie mam na to czasu i na pamiątkę została mi lista pierwszych akcji ktore kupowałem. Taki erbud unimot czy kęty trzymam dalej, na ML w tym czasie zakręciłem już kilka kółek,
Frank_Parker - @affairz też miałem kiedyś taki plan, ale przestałem to aktualizować j...

źródło: gielda

Pobierz
Ładny wynik, a mówią że na bananie nie idzie zarobić, tym bardziej na NC


@minvt: Własnie nie rozumiem wiekszosci ze kazdy pluje na banana a o nc juz nie wspomne ale naprawde jest duzo fajnych spolek do grania i w miare tanich porównując innne rynki.
@affairz Ja zacząłem w lipcu jakoś z 70k, aktualnie mi pekło 80k, ale nie chce mi się robić zestawień co po co i dlaczego xD mój plan minimum to 20% rocznie a optimum 30%. Z tą różnicą że napisałem sobie bota do tego, może zyski nie spektakularne ale tygodniowo "doglądanie" interesu zajmuje mi może 1-2h tygodniwo
@wersalski_kasztaniQ: tanie czy drogie to nie ma znaczenia, chyba że liczysz na dywidendę
Natomiast podstawowy problem NC to wały zarządów, które są powszechne jak deszcz w Polsce
Prezesi obiecują co chcą, nie realizują tego, potrafią przestać publikować raporty bo tak im się podoba KNF nie istnieje
W takich warunkach nie da się normalnie inwestować

Nie mówiąc o gamingu, gdzie dobra połowa gier to krapy bez przyszłości
@Kreation: Racje masz nie ma co owijajc i koloryzowac. Sam ma jedna pozycje z NC spółeczka dała zarobic 120% od wejscia plus dywidena co roku duza nie duza ale kupuje zawsze za nia ta spoleczke. Jedyne co mi sie nie spodobalo to ze prezes za swoje wyniki dopuscil troche akcji do obrotu Xd.
@wersalski_kasztaniQ: ale to że puścił trochę akcji w rynek to żaden problem, całkowicie moralne zachowanie, mi chodzi o obiecywanie czegoś, podczas gdy nie są ku temu podejmowane nawet adekwatne kroki

O jakiej spółce mówisz?