Wpis z mikrobloga

Mircy takie pytanie. Jak radzicie sobie na blokach z nadwrażliwością słuchową? Osobiście dostaję szału gdy słyszę jakieś dźwięki w tle, a w blokach nie da się tego nie słyszeć... Co chwilę jakieś stuki, trzaskanie drzwiami, szczekanie psa, niosący się dźwięk telewizora, jakieś stłumione rozmowy, a to jakiś Seba puści głośniej muzykę. Biegające dzieci które mają zdolność do nacisków na podłogę niczym słoń. Osobiście czuję czasami niemal fizyczny ból i zaczyna mi #!$%@?ć. Czy słuchawki z dobrym tłumieniem dźwięków wystarczą? Ogólnie to zaczęło się to od #!$%@? somsiada który zostawiał psa na całe dnie i ten godzinami wył ale teraz jest coraz gorzej i każdy taki dźwięk mnie #!$%@?. Psychiatra jest w stanie temu zaradzić? Bo nie stać mnie na wyprowadzenie z chowu klatkowego...

#przegryw #przegrywpo30tce #depresja #autyzm
rozdartapyta - Mircy takie pytanie. Jak radzicie sobie na blokach z nadwrażliwością s...

źródło: c25300eb4f5db9aaff3984e3887f

Pobierz
  • 25
@rozdartapyta: Ja mam patusów nad sobą co specjalnie walą po suficie i rurach jak wejdę do pokoju, nad którym mieszkają. Doprowadziło to do tego że nie korzystam z połowy mieszksnia nad którą mieszkają od 7 lat i chodzę w słuchawkach dousznych 24/7 z odpalonym białym szumem w tle. Izoluje się od świata w ten sposób, nawet wychodząc na dwór.
@altabix: A klikałeś w te linki i znalazłeś konkretne porady? Bo ja z zainteresowaniem czytam takie wątki, ludzie rzucają różnymi pomysłami, ale tak naprawdę nie ma żadnych konkretnych rozwiązań, które serio pomagają.

@kamil150794: Co, w jakich maratonach? xD Zresztą tu nie chodzi o głośne dźwięki, służbowo chodzę na koncerty, festyny itp. i jestem w stanie wytrzymać, irytują mnie takie odgłosy jak mlaskanie, pociąganie nosem, przytłumione rozmowy, kucie ścian i inne
@rozdartapyta:
Ja całe życie mieszkam przy głównej ulicy z torami tramwajowymi. Większość dniówki w pracy siedzę w słuchawkach, niezależnie od tego czy z kimś rozmawiam. Przy kompie siedzę tylko w słuchawkach od 25 lat. W lato w nocy słyszę rozmowy pod sklepem 25m dalej.

Jak zajmiesz mózg czymś konkretnym to z automatu zacznie ignorować tło bo skupi się na tym co robisz. Jak siedzisz w ciszy i nic nie robisz to