Wpis z mikrobloga

#4konserwy #neuropa #polityka #ambergold #miter #tusk

Rozwijam, pytanie @stekelenburg2 -a:

Pytanie za 100 pkt. Czemu panuje jakies takie dziwne przekonanie, ze Miter nie powinien odpowiedziec za przestepstwa popelnione w czasie przygotowywania prowokacji wobec sedziego Milewskiego?


Pomijam na razie samego Mitera.

Czy Syn Tuska również powinien mieć postawione zarzuty, za podszywanie się pod inną osobę?

Chodzi mi głównie o:

Współpracując z Marcinem P., prezesem Amber Gold, syn premiera wysyłał teksty ze skrzynki pocztowej podpisując się Józef Bąk.

A co #ragekageradzi w tej sprawie?

Przypominam Kalendarium:

2005 r. - syn premiera rozpoczyna współpracę z "Gazetą Wyborczą". Pisze głównie o komunikacji, PKP i lotnictwie.

2011 r. - jako dziennikarz "Gazety Wyborczej" syn premiera miał przeprowadzić wywiad z dyrektorem linii OLT Express Jarosławem Frankowskim. Jak ustalił "Wprost", Michał Tusk nie tylko sam napisał pytania, lecz także udzielił na nie odpowiedzi.

Kwiecień 2012 r. - młody Tusk rozpoczął pracę na gdańskim lotnisku jako specjalista ds. analiz ekonomicznych i marketingu. Jednocześnie podjął współpracę z OLT Express. Miał za zdanie zajmować się obsługą prasową oraz analizą ruchu lotniczego. Ale jak twierdzi Marcin P., aresztowany właśnie prezes Amber Gold, jako pracownik Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy młody Tusk miał przekazywać tajne informacje szefostwu OLT.

Lipiec 2012 r. - Michał Tusk dostaje ostatnią pensję od OLT Express. Wystawił fakturę na 5500 zł plus VAT.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aaadaaam: ale o tym mówię, on nie udawał Józefa Bąka... skoro korespondował z swoim zleceniodawcą, zleceniodawca wiedział, że to Tusk, mailami chodziły umowy i faktury na Tuska to w czym problem? Tak jak ja mam przy rejestracji maila podaną nazwę wyświetlaną Rage Kage, nie znaczy automatycznie że udaję Rage Kage, zwłaszcza jeśli na tego maila dostaje fakturę za prąd z mojego mieszkania, czyż nie?

Chyba, że jesteś przekonany że Jarosław
  • Odpowiedz
Tak nie twierdzę. ale z tej skrzynki korespondował nie tylko z Frankowskim przecież.


Używał jej wcześniej do korespondencji z innymi osobami zarówno w GW jaki i OLTExpress.

@aaadaaam: to pytanie brzmi - czy któraś z tych osób poczuła się oszukana, że nie pisała z Bąkiem tylko z Tuskiem, bo to de facto jest pierwsza rzecz, którą należy ustalić.

w przypadku poruszonym przez Steke koleś działał celowo i chciał u innych
  • Odpowiedz
nie jestem karniakiem, ale czy to wypełnia znamiona jakiegoś czynu zabronionego?


@Internet_the_explorer: Chodzi o kontekst i sprawę Mitera, który podszywał się pod kancelarie premiera w trakcie prowokacji dziennikarskiej.

Nomen omen obie sprawy dotyczą Amber Gold.
  • Odpowiedz
Ok, a co z Miterem?


@aaadaaam: cóż jest takie przestępstwo - wygląda na to, że to co robił Miter było takim podszywaniem, ale IMO nie powinno być to ukarane, ścigać należy tych którzy popełniają taki czyn w celu osiągnięcia jakiś korzyści np. majątkowych... Wydaje mi się, że Miter był przekonany że działa w interesie publicznym i jego prowokacja obnaży jakieś korupcyjne mechanizmy sądownictwa... szkodliwość społeczna tego czynu jest niewielka postawiłbym
  • Odpowiedz
Procz podszywania sie z art 190a par 2 kk, ale tamto zaklada wyrzadzenie szkody osobie pod ktora sie podszywa. A skoro tozsamosc mlodego Tuska byla fikcyjna to nie ma komu wyrzadzic szkody.
  • Odpowiedz