Wpis z mikrobloga

Cześć,

Wystartowaliśmy dzisiaj z otwartym konkursem dla wszystkich programistów/ek "100 commitów". Idea jest bardzo prosta - przez 100 kolejnych dni (od 1 marca do 8 czerwca włącznie), rozwijasz swój własny projekt open source (dowolny temat i technologia), a jedynym wymaganiem jest minimum 1 commit dziennie.

Po tym czasie, wszyscy Ci, którzy dotrwali do końca, będą głosowali na pozostałych uczestników, aż po wybraniu finałowej 10, odbędzie się dedykowana gala finałowa połączona z konferencją w Warszawie (aktualny plan to 29 czerwca) - zwycięzca zostanie wybrany przez jury i jako nagrodę główną otrzyma nowego MacBooka Pro M3.

Chcemy zmotywować ludzi do działania, bo sama motywacja przychodzi i odchodzi, a liczy się tak naprawdę konsekwencja w działaniu (choćby 30 min dziennie na naukę). Częściowo pomysł jest inspirowany m.in. konkursem "Daj się poznać" (sprzed kilku lat), a częściowo również własnymi doświadczeniami - osobiście po ponad 10 latach w #dotnet, uciekłem do #rustlang i pracuję w nim zawodowo, nie mając wcześniej o tym języku pojęcia. Po prostu zacząłem naukę przez rozwijanie własnego projektu OSS o nazwie Iggy.rs (message streaming na wzór Kafki), który po pewnym czasie zdobył dużą popularność i mamy już całkiem pokaźny ekosystem oraz liczbę kontrybutorów (samą historię opisałem miesiąc temu na blogu).

Rejestracja trwa przez cały luty (od 1 do 29 włącznie), jedyny wymóg to posiadanie konta na GitHubie i zalogowanie się przez naszą platformę 100commitow.pl. Dodatkowo, dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy "starter pack" tzn. licencję na dowolne IDE od JetBrains ważną przez pół roku (do sierpnia), dodatkowe rabaty do księgarni Helion itp.

Zapraszam do zabawy i doskonalenia swoich umiejętności! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista15k #konkurs #devmentors #akademiaspetza #100commitow
spetz - Cześć,

Wystartowaliśmy dzisiaj z otwartym konkursem dla wszystkich programis...

źródło: 100commitow

Pobierz
  • 33
  • 0
@eloar: wszystko się da zrobić jak odpowiednio się rozplanuje prace, pamiętaj, że to nie jest konkurs dla każdego - prawda jest taka, że początki zapewne będą dla większości uczestników ciężkie, ale potem się wpada we "flow" i już całkiem inaczej to wygląda :)
@spetz: Iggy.rs
Ło ale czad, a my jeszcze na rabbicie jedziemy :-[
Na ile to stabilne to jest? bo chciałbym to podrzucić naszym specom od backedu, którzy są bardzo zafascynowani Rustem.

A i chętnie wezmę udział w 100 comitów, mam pomysł na plugin do Serde, no i kilka pomysłów na projekt w iced.
  • 2
@Goglez: inny, dla mnie ciekawszy, potrzebowałem spróbować czegoś całkowicie innego, ponieważ nie ma co ukrywać, ale dotnet, podobnie jak np. java to w większości typowe LOB (poza nielicznymi wyjątkami). Dodatkowo chciałem sam się sprawdzić, tzn. czy będę w stanie całkowicie od zera zmienić całkowicie język programowania na zupełnie inny i znaleźć w nim pracę, gdzie dla rdzy rynek jest akurat mocno niszowy :)
  • 0
@lionbest: o to super :D jest coraz bardziej stabilne dla pojedynczego węzła (klastrowanie i replikację dopiero rozwijam w osobnym repozytorium), a my coraz mocniej działamy nad ogólną wydajnością, także jak coś zapraszamy na naszego GitHuba i Discorda, pomożemy w wdrożeniem :) W takim razie trzymam kciuki za udział w konkursie!
  • 1
@Boska_Klaudia: hmm dosłownie wszystkim? Rozumiesz, że commit ma być tylko motywacją do codziennego działania (rozwoju/nauki/pracy)? Niezależnie, czy ktoś poświęci 5 min czy 5 godzin - liczy się konsekwencja w codziennym działaniu, które z czasem przerodzi się w nawyk i w dłuższej perspektywie przyniesie same dobre rzeczy.
@Goglez: Odpowiem za siebie bo zrobiłem to samo, technicznie oba są w porządku, ale rodzaj projektów jakie są dostepne na rynku to przepaść - w c# załapać coś innego niż outsourcowane enterprise crudy / zastosowania przemysłowe w firmach których focusem nie jest IT graniczy z cudem, w ruście dostępne są o wiele ciekawsze rzeczy i pracujesz z o wiele ciekawszymi ludźmi
@spetz: @qtax @Wsxedcrfv @Boska_Klaudia @lionbest @Goglez @DoubleAxxis @eloar @eloar @Oskariat

OPie, wolę sobie z dzieckiem ten czas spędzić czy z rodziną albo pójść na rybki po pracy, akurat sezon jest na pstrągi aniżeli siedzieć po robocie i jeszcze projekt robić przez 3 miesiące za free, a potem jak desperat liczyć że Macbooka wygram.

To jest dobre jak ktoś młodym byczkiem przed 30stką bez rodziny, skupiony na robocie. Mogę w tym wziąć
@Sz23_ to bardziej dla kogos kto i tak chcialby ten projekt zrobic i potraktuje to jako accountability tool, mi sie podoba inicjatywa