Wpis z mikrobloga

Hej, wracam po kilku latach treningu siłowego do biegania -
żeby wzmocnić zajawke chciałbym kupić w miarę profesjonalny zegarek sportowy do kwoty ok. 500zł (używany)
Celuje tylko w firmy typowo biegowe garmin, polar itp.
Głównie będę biegał 5km + interwały, choć w przyszłości sporadycznie nie wykluczam jakiś dłuższych biegów.

Wymagań nie mam dużych:

-w miarę dokładne pomiary
-tryb na rower, interwały, piłka nożna?
-bardzo fajna aplikacja, wykresy, duża ilość opcji, przejrzystość menu, podgląd wyników na PC (lubię analizować wyniki)
-chciałbym aby wygląd nie odstraszał wyglądem :)
- w przyszłości możliwość sparowania pasa biegowego

i to w sumie tyle.

Moim pierwszym strzałem po wstępnej selekcji i ogarnięciu tematu jest Garmin Forerunner 55.
Czy jest to możliwie najlepsze rozwiązanie w podanej kwocie i podanych wymaganiach?
Chciałbym z tej kwoty i z dostępnych zegarków wybrać coś o możliwie najlepszym stosunku cena/jakość.

#bieganie #bieganiesprzet #biegajzwykopem #polar #garmin #smartwatch
  • 18
@Wojtas87: Jak dla mnie to i Forerunnera 101 możesz rozważać ( ͡º ͜ʖ͡º) 235 został wydany prawie 10lat temu, nawet jak znajdziesz używkę w dobrym stanie to bateria będzie już zajechana...

55 to najnowszy niskopółkowy forerunner, który jesteś w stanie kupić w zagranicznych sklepach nowy w założonym budżecie i jeśli nie jesteś w stanie dołożyć drugie tyle do 255 to żaden inny nie ma sensu.
@Wojtas87: bierz coros pace 2, dzisiaj/wczoraj ktos wystawil na allegro na gwarancji bodajze za 400zl.
Bedziesz mial wykresow do porzygu, a funkcjami aktualnie toto zjada wszsytko co mozliwe.

Jesli polujesz na cos innego, to sugeruje 'gieldy biegowe' albo 'garmin polska' grupy na FB. Ludzie pozbywaja sie wygranych/prezentow/uzywek z gwarancja w sensownej cenie.
  • 0
@Wilson2231 ok, dzięki za info. Nie ukrywam, że ten Coros z polecenia zrobił na mnie duże wrażenie. Potrzebuję wiedzieć jeszcze coś decydując się na wybór tej marki? Czy spokojnie można na niego polować nie martwić się całym ekosystemem bo jest równie fajny co Garmin i polar? Z tego co widzę to chyba tylko będzie większy problem z dostępnością
@Wojtas87: co do pomiarow to sugeruje przeczytac to (porownanie danych z innymi producentami)
https://www.dcrainmaker.com/2020/09/coros-pace-2-in-depth-review-multisport-running-power.html

No i ostatnio wpadlo sporo nowych rzeczy do appki corosa, ktora co raz bardziej przypomina te z garmina.
https://www.dcrainmaker.com/2024/01/coros-running-form-wellness-metrics-update.html

Ekosystem dla mnie byl bardzo ok, aczkolwiek ja srednio przywiazuje wage do danych zdrowia, gotowosci itd. Musze robic swoje, a czy jestem #!$%@?, czy mam forme olimpijska to juz bez znaczenia.
Ogolnie aktualnie liczy sie 3/4 producentow takich
@Wojtas87: Ale co masz na myśli mówiąc ekosystem? Coros oprócz zegarków nie robi innych urządzeń tak jak to robi Garmin więc jedyne co się ze sobą komunikuje to zegarek i aplikacja na telefonie/web a to potrafi nawet smartopaska za 50zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@Wilson2231 sorry, może faktycznie źle się wyraziłem bardziej chodziło mi o taką rzecz jak, połączenie zegarka z aplikacją na telefonie, plus jakiś portal www na którym mogę śledzić swoje postępy logując się na swoje konto i mając dostęp do wszystkiego na komputerze.
  • 0
@PurpleHaze ale Mireczku dałeś mi strzała z tym corosem (ʘʘ) piękny jest i chyba idealnie spasowany dla mnie, cały dzień o nim myślę, czytam recki i testy 😁
Niestety ten z allegro to licytacja, ale nie wiem czy nawet nie szarpne się i nie kupię nówki, jak okazyjnego z używek nie będzie 😉 Choć idąc tropem nówki, to kilka stówek więcej mamy już 3 😁 no ale n
@Wojtas87: Akurat jak rozważasz nową 2 to warto dopłacić do 3 bo to świeży model wydany jakoś w drugiej połowie 2023.
Według wiki:

Their main operations are located in Shenzhen, China, where they house their R&D, Manufacturing and HRM teams. The company has a marketing team in the United States handling global branding, commercial partnerships, product testing, and business development in California and Colorado. Regional offices also exist in Europe and
  • 0
@Wilson2231: masakra, chciałem zwykły zegarek za 300zł a kończę na zegarku za ponad 1000 :P
Muszę na spokojnie pomyśleć, jeszcze w okolicy chłop sprzedaje w dobrej cenie 2, jak będzie miał to kupie, a jak nie to pomyślę nad 2/3 nówką.
Czyli już wiem, dlaczego chłop nazwał go chińczykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale chyba nie ma co wyciągać negatywnych wniosków z tego, pewnie u Garmina