Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu gram w #projectzomboid gra ogólnie bardzo fajna ciekawa i dająca wiele możliwości, ale zarazem bardzo trudna ;_;. Na serio mam w tej grze prawie 100h a czuje się nadal jakbym dopiero ją kupił XD. Wkurza mnie to, bo grając zazwyczaj udaje mi się przeżyć parę dni (mój rekord to 11dni) i nie jestem w stanie nawet zobaczyć wielkości mechanik tej gry, zbudować bazy, zobaczyć inne pory roku, zacząć uprawę roślin itd. Po prostu mam wrażenie, że marnuje swój czas na granie w gre w której i tak nic nie osiągnę. (granie w gry według wielu samo w sobie jest marnowaniem czasu, więc może i racja xd)

Dosłownie czasami mnie #!$%@? ilość zombie, jak niby mam cokolwiek zrobić gdy po okolicy biega z 50 trupów a jak pojadę gdzieś autem to ta liczba się podwaja XD. Nieznajomość gry też daje się we znaki, raz moja postać zmarła, bo zjadła stare żarcie XDD.
W obliczu tego chciałbym prosić o jakieś rady dotyczące tej gry, oglądałem już trochę poradników i jakoś nie dały zamierzonego skutku XD. Głównie chodzi mi o budowę postaci, w jakim mieście zacząć i gdzie się osiedlić, jak radzić sobie z hordami zarażonych i jak przetrwać tej #!$%@? helikopter ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gry #komputery #zombie #projectzomboid #przegryw #nolife #zalesie #pytanie #steam #apokalipsa
  • 8
  • Odpowiedz
@Jkl777: etap na którym jesteś jest IMO najfajniejszym momentem gry, z czasem przyjdzie większy skill w ogarnianiu zombie i będzie łatwiej.
Zawsze możesz dorzucić parę modów które ułatwią grę, np. antibodies, żeby nie ginąć od zadrapania.
Pogrzeb w ustawieniach i dostosuj je tak jak ci wygodnie.
  • Odpowiedz
W obliczu tego chciałbym prosić o jakieś rady dotyczące tej gry, oglądałem już trochę poradników i jakoś nie dały zamierzonego skutku XD. Głównie chodzi mi o budowę postaci, w jakim mieście zacząć i gdzie się osiedlić, jak radzić sobie z hordami zarażonych i jak przetrwać tej #!$%@? helikopter


@Jkl777:

budowa postaci:
-ogólna zasada to brać pozytywne cechy, które pomagają w walce, a negatywne, które nie mają na nią wpływu. Ja np.
  • Odpowiedz
@Jkl777: graj sobie na sandboxie, zmniejsz liczbę zombie na początek (zmienna na początkową wartość, nie ogólną) , wybierz start o innej porze roku (ja lubie bawić się w covid i zaczynam zawsze 9 marca xd), weź sobie zestaw startowy, jak chcesz doinstaluj se moda they know czy jakoś tak, tam będziesz mieć szczepionke i antidotum, zmień sobię liczbę itemków ( ja lubie dużo broni białej), zmień zasady samochodów (łatwy transport w
  • Odpowiedz
  • 1
@Kajtosz: No w sumie ten etap jest fajny i przyjemny przywodzi mi na myśl pierwsze sezony #thewalkingdead ( ͡º ͜ʖ͡º). Wiadomo jak już setny raz robisz te same czynności w tych samych miejscach to może to być już monotonne. Przetestowałem już wszystkie lokacje startowe oprócz west piont, bo wydaje mi się za trudne. Ustawienia też pozmieniałem, ale modów nie mam. Właśnie to dla mnie paradoks trochę
  • Odpowiedz
  • 1
@wladcawioski: Niby prawda, ale jednak kiedy gra jest trudna i stawia przed nami wyzwania, to wtedy jest bardziej satysfakcjonująca. Właśnie brak celu tej gry trochę mnie boli, lubię gry które posiadają jakiś większy cel i fabułę (w sumie zomboid ma fabułę ale ukrytą)
  • Odpowiedz
  • 0
@MerytorycznieNiepoprawny: Dzięki za merytorycznym komentarz. Właśnie czasami odnosiłem wrażenie że w Rosewood i Riverside jest bardzo dużo zombie szczególnie w Riverside xD. Myślę że moim głównym problemem jest bycie niecierpliwym, a ta gra przez większość czasu ma dość powolne tempo. Wystarczy dosłownie, że użyje sprintu to praktycznie zawsze potem umieram xd lub jak już wspominałem zawsze jak prowadzę auto w tej grze to pojawia się z dupy w #!$%@? zombie XDDD
  • Odpowiedz
ale modów nie mam.


@Jkl777: a to duży błąd, bo mody dodają pierdyliard różnych fajnych rzeczy, które niekoniecznie wpływają na balans rozgrywki.
Z takich podstawowych must have:

Authentic Z's - duuużo nowych ubrań dla zombie, żeby przestały wyglądać jak atak klonów.

True actions 3 części - siadanie, kładzenie się i taniec. Duży plus dla immersji, a różnych tańców uczysz się z czasopism, co jest świetnym dodatkiem do end game'u, kiedy zaczynasz
  • Odpowiedz