Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Podobno u kobiet rzadziej diagnozuje się ADHD w dzieciństwie, bo często jest mniej społecznie problematyczne niż u chłopców.

Sprawdzając co jest ze mną nie tak rozważałam też np. aspergera, ale szybko odpuściłam, bo to po prostu do mnie nie pasowało. Z ADHD jest właśnie inaczej, bo za każdym razem jak czytam o objawach, to się z nimi utożsamiam.

Czy warto się zdiagnozować? Czy diagnoza może w czymś realnie pomóc, czy to tylko świadomość że własne nieogarnięcie jest czymś usprawiedliwione.

#adhd #psychologia #psychiatria



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
u kobiet rzadziej diagnozuje się ADHD w dzieciństwie, bo często jest mniej społecznie problematyczne niż u chłopców


No to z autyzmem jest jeszcze dziesięć razy gorzej więc to że nie rezonujesz ze stereotypowymi objawami jeszcze nie znaczy

@mirko_anonim:
tak, tak - leki, leki i l leki na wszystko, z dluga lista skutkow ubocznych! Swieta pigulka!


@DrGreen_2: dokladnie tez bym mial w dupie i sie nie diagnozowal tylko zrodlo problemu naprawil albo objawy za pomoca innych metod
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @DrGreen_2

Akurat mam najwiekszy problem z organizacją, prokrastynacją i ogarnianiem czasu. Próbowałam różnych metod i faktycznie nawet pomagały, niestety po jakimś czasie zawsze odpuszczam.

@N0vember

To zależy od dnia. Czasem jest ok, a czasem nie jestem w stanie się zorganizować, żeby zrobić cokolwiek. I to akurat jest problematyczne, bo studiuję kierunek zwiazany z branżą kreatywną, a tam są czasem do zrobienia długie i spore projekty

@mirko_anonim: jeżeli masz motywację żeby coś zmienić to warto się zdiagnozować. Po diagnozie wprowadza się leki i psychoedukację odnośnie ADHD. Ogólnie to wygląda tak, że ostatecznie i tak trzeba wprowadzić w życie nowe nawyki, schematy działania itp. ale z lekami jest dużo łatwiej. W związku z tym leków nie trzeba brać docelowo przez całe życie, ale tylko przez okres w którym wprowadzamy zmiany.