Wpis z mikrobloga

@GrammarNazi: z perspektywy czasu to ten serial jest zwyczajnym filmem propagandowym. Alianci tacy dzielni i odważni i takie piekło przeszli ojeja uratowali świat. Rozterki kapitana Wintersa, ahhh jeja. Gdyby nie drugi front to nic by nie było itp itd
@Ucho1899: bo Kampania złapała słebe oceny za ostenie docinki, że nudne. A my tu chcemy naparzania. To w Pacyfiku jest naparzenie, zabawa jako odskocznia. A o ludności cywilnej z Filipin i innych...
@cooltang: Jeżeli najpierw przeczytasz książkę, to od początku lepiej będziesz orientował się w bohaterach i sytuacji i będziesz mógł skupić się na samej akcji. Minusem jest oczywiście jeden wielki spoiler.
ja na premierę również czułem zawód oglądając Pacyfik. Ostatnio po odświeżeniu sobie Kompani Braci jak zwykle miałem pustkę w serduszku po zakończeniu seansu i uznałem, że dam Pacyfikowi drugą szansę i muszę powiedzieć, że podskoczył w moim rankingu. Może to przez inne nastawienie przy oglądaniu, może przez więcej lat na karku a może jopek. Niewiadomo


@rappanadziadzi: Pacyfik ogromnie zyskuje przy drugim podejściu. Ten serial jest dość trudny odbiorze, bo postacie się
@Ucho1899: gdyby Pacific był tylko adaptacją książki Roberta Leckie to by był świetnym serialem ale niestety za duży miszmasz i historii żołnierzy którzy pomimo że walczyli w tym samym teatrze wojennym to nigdy się nie spotkali i byli zbyt krótko na ekranie żeby można było się do nich przywiązać. Kompania braci była hermetyczna i opowiadała o losach żołnierzy kompanii E 101 pułku