Wpis z mikrobloga

@GrammarNazi: Aj też niedawno nadrobiłem Kompanię Braci - świetny i kompletny serial. Moja ulubiona scena, to przemówienie niemieckiego generała po kapitulacji, które...

... perfekcyjnie pasuje do Kompanii E. Nagle uświadamiamy sobie, że Nimieccy żołnierze niczym nie różnią się od aliantów.

No i gdyby mówił je jakiś amerykański generał, brzmiałyby ckliwie i holywoodzko, a tak mamy piękny monolog, nad którym można chwilę podumać.

Serial złoto, 11/10 ^^
@GrammarNazi: Filmy i seriale o wojnie najczęściej są fajne, piękne i pełne patosu, heroizmu i poświęcenia. Nawet ruska dziewiąta rota też jest bardzo dobrym filmem.
Szkoda tylko, że to głupoty. Wystarczy sobie obejrzeć filmiki z dronowania na Ukrainie od obydwu stron i zobaczyć prawdziwą grozę wojny, a nie bajeczki dla dzieci- szczególnie młodych chłopców, którzy mają promować wojsko i wojnę jako wielką przygodę.
@Ucho1899 ja na premierę również czułem zawód oglądając Pacyfik. Ostatnio po odświeżeniu sobie Kompani Braci jak zwykle miałem pustkę w serduszku po zakończeniu seansu i uznałem, że dam Pacyfikowi drugą szansę i muszę powiedzieć, że podskoczył w moim rankingu. Może to przez inne nastawienie przy oglądaniu, może przez więcej lat na karku a może jopek. Niewiadomo
@GrammarNazi: Kompania Braci to nostalgia na maksa. Pamiętam te czasy jak wychodziła na HBO, ja mialem te 15 lat i jeszcze nie do końca dało się tak łatwo ogarniać piraty na bieżąco, a HBO drogie. Coś tam dekodowałem przez kartę telewizyjną i oglądałem w dramatycznej jakości, a w międzyczasie ogrywałem Medal Of Honor. Do dziś ta muzyczka ciary daje:
https://youtu.be/-ELFxB-tGhE