Wpis z mikrobloga

I tak się żyje na tej wsi.

Oferta ostateczna. "negocjacje" o 100zł i "aż" 2k PLN na miejscu parkingowym xD

Mirki mi nawciskały 1/5 w ankiecie, ale przecież to nie ma sensu, 1/5 to dla mnie jakieś gówno na końcu świata w środku budynku, a nie koło wschodniego i przyszłego metra, narożne na ostatnim piętrze. Tak ich nastraszyłem tym pociągiem trąbiącym na przejeździe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnie najgorsze jest to poczucie frajerstwa, ludzie tam 3 lata temu brali 300k taniej. A pensje o 50% nie wzrosły w 3 lata.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
Yuri_Yslin - I tak się żyje na tej wsi.

Oferta ostateczna. "negocjacje" o 100zł i "a...

źródło: TIA

Pobierz

Brać?

  • Tak 38.7% (46)
  • Nie 61.3% (73)

Oddanych głosów: 119

  • 23
@Yuri_Yslin: Ja bym brał, w soho obok pewnie ze 3k z metra więcej liczą, choć lokalizacja trochę fajniejsza bo dalej od torów. #!$%@? 960k za deweloperskie 58 metrów na pradze ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pamiętam jak w 2018 wzgardziłem wykonczonym stosunkowo swiezym mieszkaniem przy samym wiatraku za 10 czy 11 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dla mnie najgorsze jest to poczucie frajerstwa, ludzie tam 3 lata temu brali 300k taniej


@Yuri_Yslin: i ci ludzie dokładnie o takim samym frajerstwie czytali wtedy tu na tagu (sam wtedy kupowałem) xd Czego byś nie wziął to znajdzie się spadkowicz narzekający na brak widoku z okna na park narodowy albo brak basenu olimpijskiego do dyspozycji mieszkańców. Ideały nie istnieją i im szybciej się z tym pogodzisz tym szybciej zaczniesz się
co dzisiaj Hetman odwalał


@onomatopejusz: Nie jestem w temacie, co się działo?

Pamiętam jak w 2018 wzgardziłem wykonczonym stosunkowo swiezym mieszkaniem przy samym wiatraku za 10 czy 11 ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@DeoLawson: Ja wtedy coś bredziłem że po co mi kredyt w życiu xDDDDDD

potem 2 lata szukałem działki budowlanej xDDDDDDDDDD
Hetman


@Yuri_Yslin: Bierz, bierz. Jesteśmy i tak u progu rewolucji. Za niedługo społeczeństwo podzieli się na 3 klasy.
Posiadaczy czyli landlordów z wieloma kawalerkami na wynajem
Normików z własnym mieszkaniem
Ciułaczy bez mieszkania i bez perspektyw. Nawet perspektyw zadłużenia się.

Generalnie już mamy taką sytuację, że ciułacz za 4k czyli młody nauczyciel lub sprzedawca normalnie pracujący to nawet o kredycie może pomarzyć. Kwestia czasu aż sytuacja zacznie dotykać wyższe klasy.
Być
@Yuri_Yslin
No wręcz wprost w tok FM powiedział, że limit zarobków jest wystarczający żeby aż tak bardzo ceny nie urosły, potwierdzając że sikają moczem na konsultacje i od dawna kierunek znają.

Przeraża mnie jak na chłopski rozum on to próbuje rozbić,.kolejny karierowicz

Plus Dziekoński lajkowal moje tweety gdzie pisałem że Hetman to przepchnie w niezmienionej formie
@Yuri_Yslin: z wykończeniem prawie 1,1mln zł bez kosztów kredytu za 58mkw przy rozjeździe kolejowym na Kamionku. Co tu komentować. Pociągami bym się tak nie martwił, będzie słychać, z ostatnich pięter szczególnie, zależnie od pogody, ale się pewnie przyzwyczaisz. Gorsze są samoloty nad Okęciem. Kamionek, szczególnie te rejony to nadal miejsce pełne dziwnego elementu. Wieczorami tam sobie nie pospacerujesz. Życie praca - dom, takie mieszkanie da radę. Współczuję konieczności takich wyborów.
1,1mln zł


@GreatSolidUser: policzyłeś 3500 zł z metra? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja dom za 1000 zł z metra wykończyłem. xD

no wybór dupy nie urywa, nie ukrywam. W tej cenie jest... nic. Wszystko inne kosztuje po 15-16k z metra. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ze spacerami nie jest źle. Możesz śmignąć wzdłuż żupniczej (a więc w nowym budownictwie prawie wyłącznie) a potem Bliskiej
@perfumowyswir: ciężko stwierdzić. Oba rozwiązania mają wady i zalety ( ͡° ʖ̯ ͡°)

na chacie powinno być te 200k profitu. Z mieszkania miałbym więcej procentowo, ofc, ale z mniejszej kwoty startowej. Wiec można powiedzieć, że wtopiłem ok. 100k idąc w mieszkanie zamiast domu, ale ktoś, kto nie kupił (a miał taką kasę/zdolność jak ja w 2020) wtopił 300k. Więc mogło być gorzej.
@Yuri_Yslin: o kurde, w etapie praga arte miałam w podobnej cenie ofertę takiego mieszkania w środku U, miało chyba 95 metrów. Ale się narobiło. Z Robygiem to dalej negocjować, my u nich nigdy nic nie upiliśmy ale mąż kiedyś u nich po wymianie kilkunastu maili, moich jękach żeby już dał spokój bo wstyd i odpowiedziach typu "no nie wiem to musi zarząd zatwierdzić" dostał ofertę lepszą o 15 k niż pierwotna,
u nich wiele można ;)


@LGirl: No to ciekawe. Ja w 2022 w grudniu próbowałem negocjować zakup 51m^2 (Praga Piano Robyga) i po wymianie wielu maili otrzymałem ostateczną decyzję, że absolutnie nie ma mowy o żadnych obniżkach i biorę albo spadam. Nawet nie było mowy o 100 zł.

Miałem wtedy kiepsko płatną pracę, nie dałem rady drugiego kredytu załatwić.