Wpis z mikrobloga

Ale się wku**iłem, tak sobie przeglądam jakie firmy dostały dofinansowania z UE i moją uwagę przykuła spółka która chciała opracować terapię genową, na pewną dolegliwość którą akurat jestem zagrożony.

Niestety wniosek odrzucono. Tymczasem dofinansowania zgarnęły jakieś pro-ekologiczne projekty i inne które będą próbowały wynaleźć koło na nowo, przykładem niech będzie spółka która dostała 12mln na produkcję zakrętek do lakierów, no super innowacja nie? Towar pierwszej potrzeby XD

#medycyna #zdrowie #nauka #technologia
  • 13
spółka która chciała opracować terapię genową, na pewną dolegliwość którą akurat jestem zagrożony.


Niestety wniosek odrzucono. Tymczasem dofinansowania zgarnęły jakieś pro-ekologiczne projekty


@fhgd: ale jesteś pewien, że chodziło tylko o to, że ekosrolololo jest bardziej modne? Bo równie dobrze mogło tak być, że granty zgarnęły projekty dobrze przygotowane i z szansą na realizację, zaś odrzucono te nie rokujące, bądź z błędami proceduralnymi, niezależnie od ich tematu?
@fhgd: Dobrze, że wrzuciłeś link. Często ktoś coś znajdzie, zamieści informację i podeśle link do danych, albo wklei tu. Wtedy wiemy, o czym rozmawiamy. Nie każdy musi ryć i szukać po hasłach, dlatego wykop zdobył popularność - dzielenie się znalezionymi informacjami.

Innym razem ktoś zaczyna opowieści różnej treści, ale żadnego źródła na potwierdzenie i takie często wprowadzają w błąd i tworzą przekłamania.
ale jesteś pewien, że chodziło tylko o to, że ekosrolololo jest bardziej modne? Bo równie dobrze mogło tak być, że granty zgarnęły projekty dobrze przygotowane i z szansą na realizację, zaś odrzucono te nie rokujące, bądź z błędami proceduralnymi, niezależnie od ich tematu?


@Jarek_P: Niestety nie ma zamieszczonego powodu odrzucenia projektu, natomiast za projektem stoi spółka która ma już pewne sukcesy w tej dziedzinie. Według mnie każdy projekt powinien posiadać publicznie
@fhgd: no różnie z tymi grantami bywa niestety :( Zresztą nie wiesz jak wyglądał wniosek tej firmy, może chcą opracować terapię, ale z papierów wynikało, że niekoniecznie im się to uda (np. brak odpowiedniego sprzętu, zła metodologia)