Wpis z mikrobloga

Wbrew temu, co możemy przeczytać na stronie głównej portalu dla świadomych użytkowników, którzy nie pozwolą wcisnąć sobie kitu™, nie jest prawdą, że media milczą o możliwym wybuchu wojny domowej w USA. Są media, które ten temat relacjonują obszernie, szczegółowo i z wielkim zapałem - są to media rosyjskie.

"W USA dojrzewa druga wojna secesyjna" - wprowadza nas w temat sam Dmitrij Kisielow szef państwowego holdingu medialnego Rossija Siegodnia

"USA są na skraju wojny domowej: Teksas i 25 innych stanów zbuntowało się przeciwko Waszyngtonowi" - donosi Komsomoskaja Prawda

"Już wkrótce godzina W: ekspert nazywa wojnę domową w USA nieuniknioną" - nie ma żadnych wątpliwości topwar.ru

"USA na krawędzi wojny domowej? Dlaczego zbuntowany Teksas chce niepodległości" - wyjaśnia czytelnikom zagadnienie portal news.ru

"Druga wojna secesyjna: co próba odłączenia się od Stanów Zjednoczonych będzie oznaczać dla Teksasu?" - rozważa możliwe scenariusze Wieczernaja Moskwa

"Politolog podał powód, dla którego w Stanach Zjednoczonych może wybuchnąć wojna domowa" - Portal gazeta.ru serwuje nam poważną analitykę. Spoiler: wojna domowa to oczywiście spisek Bidena i demokratów.

I na deser agencja TASS cytująca Dmitrija Miediwiediewa, który jak zwykle trzeźwo i przytomnie prognozuje powstanie Teksańskiej Republiki Ludowej.
___

A teraz zastanówmy się wspólnie: jaka może być przyczyna, że tak szalenie istotny dla losów całej planety temat jak możliwy wybuch wojny domowej w światowym mocarstwie jest nieobecny w BBC, CNN czy Die Welt? Dlaczego poruszają go za to te same środki masowego przekazu, które niedawno karmiły nas wieściami o tajnych amerykańskich biolaboratoriach na Ukrainie i sfingowaniu masakry w Buczy?

Możliwe oczywiście, że jest to po prostu kolejna zmowa milczenia złowrogiego mainstreamu, żeby prać ludziom mózgi i ukrywać Prawdę przez wielkie P. Dobrze zatem, że ponad trzystu użytkowników postanowiło się temu przeciwstawić, włączyć myślenie i wykopać trzyakapitowy tekst z blogu niejakiego kemira w Salonie24.pl.


#usa #rosja #ruskapropaganda #ukraina #bekazwykopkow
JPRW - Wbrew temu, co możemy przeczytać na stronie głównej portalu dla świadomych uży...

źródło: pelikany_czasem_żywią_sie_padliną

Pobierz
  • 59
@Variv Nie może i nigdy nie miał takiego prawa. Żaden stan nie ma prawa jednostronnie odłączyć się od unii i stąd między innymi wątpliwości na Portoryko czy chcą być stanem czy nie, bo jeśli nim zostaną to już "na zawsze". Po wojnie secesyjnej nawet Sąd Najwyższy (sprawa Texas vs White 1869) stwierdził, że w rzeczywistości ani Teksas ani żaden inny stan nie dokonał secesji i przez cały czas trwania wojny pozostawał w
Możliwe oczywiście, że jest to po prostu kolejna zmowa milczenia złowrogiego mainstreamu


@JPRW: ja tam bym oczekiwał ze mainstream rzetelnie przedstawi co się tam dzieje bez onucowej propagandy. Nie śledzę newsów, nie wiem czy to robią. Niektórzy piszą, że nic się nie dzieje a wyglada na to, że jednak coś się dzieje.
kampanią dezinformacyjną adresowaną do szerokiego grona pelikanów, ale sam nie wiem..


@JPRW: rosjanie nigdy by czegoś takiego nie zrobili
Są media, które ten temat relacjonują obszernie, szczegółowo i z wielkim zapałem - są to media rosyjskie.


@JPRW: Z niecierpliwością czekam na pierwsze komentarze Konfederatów o wojnie domowej w USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)