Wpis z mikrobloga

Wbrew temu, co możemy przeczytać na stronie głównej portalu dla świadomych użytkowników, którzy nie pozwolą wcisnąć sobie kitu™, nie jest prawdą, że media milczą o możliwym wybuchu wojny domowej w USA. Są media, które ten temat relacjonują obszernie, szczegółowo i z wielkim zapałem - są to media rosyjskie.

"W USA dojrzewa druga wojna secesyjna" - wprowadza nas w temat sam Dmitrij Kisielow szef państwowego holdingu medialnego Rossija Siegodnia

"USA są na skraju wojny domowej: Teksas i 25 innych stanów zbuntowało się przeciwko Waszyngtonowi" - donosi Komsomoskaja Prawda

"Już wkrótce godzina W: ekspert nazywa wojnę domową w USA nieuniknioną" - nie ma żadnych wątpliwości topwar.ru

"USA na krawędzi wojny domowej? Dlaczego zbuntowany Teksas chce niepodległości" - wyjaśnia czytelnikom zagadnienie portal news.ru

"Druga wojna secesyjna: co próba odłączenia się od Stanów Zjednoczonych będzie oznaczać dla Teksasu?" - rozważa możliwe scenariusze Wieczernaja Moskwa

"Politolog podał powód, dla którego w Stanach Zjednoczonych może wybuchnąć wojna domowa" - Portal gazeta.ru serwuje nam poważną analitykę. Spoiler: wojna domowa to oczywiście spisek Bidena i demokratów.

I na deser agencja TASS cytująca Dmitrija Miediwiediewa, który jak zwykle trzeźwo i przytomnie prognozuje powstanie Teksańskiej Republiki Ludowej.
___

A teraz zastanówmy się wspólnie: jaka może być przyczyna, że tak szalenie istotny dla losów całej planety temat jak możliwy wybuch wojny domowej w światowym mocarstwie jest nieobecny w BBC, CNN czy Die Welt? Dlaczego poruszają go za to te same środki masowego przekazu, które niedawno karmiły nas wieściami o tajnych amerykańskich biolaboratoriach na Ukrainie i sfingowaniu masakry w Buczy?

Możliwe oczywiście, że jest to po prostu kolejna zmowa milczenia złowrogiego mainstreamu, żeby prać ludziom mózgi i ukrywać Prawdę przez wielkie P. Dobrze zatem, że ponad trzystu użytkowników postanowiło się temu przeciwstawić, włączyć myślenie i wykopać trzyakapitowy tekst z blogu niejakiego kemira w Salonie24.pl.


#usa #rosja #ruskapropaganda #ukraina #bekazwykopkow
JPRW - Wbrew temu, co możemy przeczytać na stronie głównej portalu dla świadomych uży...

źródło: pelikany_czasem_żywią_sie_padliną

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@JPRW: Szczerze to odkąd dowiedziałem się że wykopy/zakopy da się kupić to cała główna straciła dla mnie resztki wiarygodności. Jakiś szurski temat gdzie źródłem jest twit jakiegoś nołnejma z 5 lajkami i cyk główna z płomieniem nono ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
temat grzeją głównie konfiarze półgłówki?


@jozef-dzierzynski: no a kto inny? Jaka inna grupa społeczna jest na tyle tępa, żeby kupować takie sensacyjne, clickbaitowe nagłówki, wysrane przez rosyjską propagandę?
  • Odpowiedz
Ewentualnie możemy też mieć do czynienia z kolejną rosyjską kampanią dezinformacyjną


@JPRW: Rozumiem że problem migrantów przez południową granice USA to też Putin stworzył? Bo takie rzeczy też wyczytałem na wykop. :))) Nie.
Napływ migrantów przez południową granice USA trwa od lat, dlaczego Trump zaczął budować mur? A ten mur powinien powstać 20-30 lat temu. Zobacz lata 2000-2010 wzrosty i ilości hiszpańskojęzycznych ludzi w poszczególnych stanach: https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_hiszpa%C5%84ski_w_Stanach_Zjednoczonych
Np Kalifornia 37,6% ludności
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 9
Rozumiem że problem migrantów przez południową granice USA to też Putin stworzył?


@Cogito-sum: A rozumiesz, że "problem migrantów na granicy" a "przemilczana przez media potencjalna wojna domowa w USA" to troszeczkę co innego?

Oczywiście, że wysmiewam nagłówki mainstreamu i absurdalną propagandę. Własnie dlatego, że jest absurdalna. Myślę też, że spadek nastrojów proukraińskich jest właśnie przez takich bulterierów propagandowych jak ty i tobie podobni. Którzy wściekle atakują każdego kto ma nieco inne
  • Odpowiedz
@JPRW: Im bardziej obrażasz ludzi, którzy lajkuja treści które ci nie odpowiadają to - z mojego punktu widzenia - dobrze. Rób tak dalej. Kciuki w górę. Dobra robota.
  • Odpowiedz
@JPRW W ogóle ta wojna domowa to jest taka absurdalna bzdura, że mi się to we łbie nie mieści. W sensie o co miałaby ta wojna wybuchnąć? Jakie wymierne korzyści miałby Teksas z tego gdyby się odłączył od najpotężniejszego państwa na świecie? Skoro nie potrafią upilnować swojej granicy gdy są w federacji to na pewno będą potrafili ją upilnować gdy będą zdani sami na siebie
  • Odpowiedz
@JPRW: Media milczą bo ile można te wysrywy powielać? Texas odłącza się od 70 lat, średnio co dwa miesiące. Tam jest spór o to, że Texas sobie robi na własną rękę zasieki na imigrantów i nie dopuszczają federalnych do granicy. Za to administracja Bidena sabotuje te działania, które chociaż próbują w jakikolwiek sposób zapobiegać napływowi imigrantów. Tam jest zwyczajny spór kompetencyjny - federalni twierdzą, że ochrona granic to jest ich prerogatywa,
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 5
Im bardziej obrażasz ludzi, którzy lajkuja treści które ci nie odpowiadają


@Wilczynski: Jak polajkujesz treść, że wlewy dożylne z soku marchewkowego leczą raka, zaćmę i stulejkę, a ja ci napiszę, że jesteś skończonym dzbanem, to problemem nie jest to, że ja ciebie obrażam, tylko, ze ty obrażasz rozum i godność człowieka.

to - z mojego punktu widzenia - dobrze.


@Wilczynski: Wiem. Doprowadzenie pod hasłem "każdy ma prawo do swojej opinii"
  • Odpowiedz
  • 3
@JPRW Próbowałem niektórym wytłumaczyć, że władze federalne mogą w każdej chwili przejść kontrolę nad Gwardia Narodową każdego Stanu i żadnego buntu nie będzie. To nadal wierzą, że Gwardia będzie się buntować przeciw rozkazom federalnym.
  • Odpowiedz
  • 1
@SoplicaTadeusz

@JPRW W ogóle ta wojna domowa to jest taka absurdalna bzdura, że mi się to we łbie nie mieści. W sensie o co miałaby ta wojna wybuchnąć? Jakie wymierne korzyści miałby Teksas z tego gdyby się odłączył od najpotężniejszego państwa na świecie? Skoro nie potrafią upilnować swojej granicy gdy są w federacji to na pewno będą potrafili ją upilnować gdy będą zdani sami na siebie


Teksas nie musi robić wojny domowej
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
Teksas z tegu co wiem może się odłączyć od USA legalnie bo przystąpił do USA z własnej woli.


@Variv: Nie może. Mamy Perpetual Union - wieczystą unię. Jest orzeczenie Sądu Najwyższego w tej sprawie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Texas_v._White?useskin=vector

Bardzo dobrze Ci idzie. Masz być jak Tommy Lee w ściganym.


@Wilczynski: Chciałbym napisać, że tobie równie dobrze idzie odgrywanie Harry'ego i Lloyda, ale oni byli czasem zabawni ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz