Wpis z mikrobloga

sytuacja na rynku nieruchomości jest DRAMATYCZNA, bogaci kupują kolejne mieszkania na wynajem, biedniejsi nie mają szansy nawet na własny kąt, więc na wynajmowanym spłacają kredyt komuś innemu. Nawet jak im się uda uzbierać na wkład własny, to pakują się w kredyt na połowę życia. Super państwo.

Mój tag: #satyrysta można obserwować, można dodać na czarną, wedle uznania

Ze spraw technicznych: dzisiaj wjeżdża beleczka na tag (ʘʘ)
poza tym, kupiłem linijkę i to był dobry krok. Muszę pomyśleć o rysowaniu na większych kartkach, żeby linie wydawały się cieńsze. No i przydałaby się kalka.

#rysujzwykopem #tworczoscwlasna #komiks #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny
satyrystasatyrykartysta - sytuacja na rynku nieruchomości jest DRAMATYCZNA, bogaci ku...

źródło: temp_file6272333408215301484

Pobierz
  • 35
@satyrysta_satyryk_artysta: wrócisz do sytuacji sprzed zakupu mając prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy ze wzrostu wartości plus to co już spłaciłeś kapitału. Też myślałem jak Ty jak miałem 20 lat. Teraz mam 33 i żałuję, że nie wszedłem w kredyt najszybciej jak mogłem. Juz bym pewnie miał spłacone.
@satyrysta_satyryk_artysta: jak przestaniesz płacić wynajem to jest to mniejszy problem niż jak przestaniesz płacić kredyt. Nie każdemu się w życiu udaje.
Mieszkam w Holandii i tutaj będą robić test w którym właśnie ludzie będą mogli (nie wszyscy, będzie to tylko jakąś grupa, chyba jedna gmina) wziąć kredyt z rata w wysokości to aktualnie opłacanego czynszu.
Trochę łatwiej niż w Polsce zostać tutaj właścicielem nieruchomości bo nie ma wymaganego wkładu własnego. Mnie
@jozef-dzierzynski: a czy dotyczy to jedynie kredytu wzietego przez areczka ktory kupil mieszkanie dla siebie, czy kredytu janusza ktory nadplacal go wynajmujac mieszkanie na airbnb? Bo szczerze mowiac czytajac tutaj od czasu do czasu posty gdzie pojawiaja sie dane o zarobkach polakow ciezko mi sobie wyobrazic przecietnego polaka ktory jest w stanie w 10 lat splacic >500k za kawalerke gdzie w trakcie splaty ponosi normalne koszty zycia i odnosze wrazenie, ze