Wpis z mikrobloga

sytuacja na rynku nieruchomości jest DRAMATYCZNA, bogaci kupują kolejne mieszkania na wynajem, biedniejsi nie mają szansy nawet na własny kąt, więc na wynajmowanym spłacają kredyt komuś innemu. Nawet jak im się uda uzbierać na wkład własny, to pakują się w kredyt na połowę życia. Super państwo.

Mój tag: #satyrysta można obserwować, można dodać na czarną, wedle uznania

Ze spraw technicznych: dzisiaj wjeżdża beleczka na tag (ʘʘ)
poza tym, kupiłem linijkę i to był dobry krok. Muszę pomyśleć o rysowaniu na większych kartkach, żeby linie wydawały się cieńsze. No i przydałaby się kalka.

#rysujzwykopem #tworczoscwlasna #komiks #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny
satyrystasatyrykartysta - sytuacja na rynku nieruchomości jest DRAMATYCZNA, bogaci ku...

źródło: temp_file6272333408215301484

Pobierz
  • 35
@satyrysta_satyryk_artysta takie akcje jak bk2% pompuja balon i ceny nieruchomosci, to fakt. Ale sytuacja jest juz na tyle patologiczna ze nawet gdyby wdrozyc ultra prawe kapitalistyczne postulaty to by nic biednym nie pomoglo. Uwolnic podaż, zmniejszyc regulacje, zadnych dofinansowan! Oczywiscie, wtedy mieszkanie nie bedzie kosztowalo 700k tylko jiz tylko 550k przy dobrych wiatrach. To dalej o 500k za duzo dla kowalskiego przy jego nierosnacych zarobkach i rosnących wydatkach. BK2% mimo ze powoduje
ale nominalnie podpisujesz kredyt na 20/25/30 lat i jeśli pójdzie po prostu według harmonogramu spłat, to właśnie tyle lat się z tym bujasz.


@satyrysta_satyryk_artysta: możesz podpisać na 10 lat jak cie to tak boli, tylko że to jest po prostu głupie. Każdemu polecam wziąc kredyt na jak najdłuższy okres i nadpłacać jeżeli możesz.
@jozef-dzierzynski: "możesz podpisać na 10 lat jak cie to tak boli, tylko że to jest po prostu głupie. Każdemu polecam wziąc kredyt na jak najdłuższy okres i nadpłacać jeżeli możesz."

no dokładnie o to mi chodzi, finalnie pewnie i wychodzi mniej więcej 10 lat spłacania, ale podpisując kredyt, mimo wizji że chcesz nadpłacać, przypinasz sobie kulę do nogi na 25 lat