Wpis z mikrobloga

Jakie produkty wysokobiałkowe stosujecie na redukcji? Znacie jakieś dobre? Zaliczam już eNtą redukcję i ta idzie sprawnie (już prawie 4 miesiące i ~9,5kg w dół) dzięki temu że znalazłem wiele zamienników dla tradycyjnego jedzenia. Sam znalazłem kilka ciekawych pozycji, może ktoś się odniesie, oceni. Może ktoś podsunie własne patenty. Ja osobiście nie lubię ładować w siebie białka w proszku, wolę tradycyjne jedzenie:

- bułka/chleb proteinowy Mestemacher (sklepy internetowe, widziałem w Makro),
- mozarella light (chyba wszędzie),
- serek kanapkowy Philadelpia light (Carrefour, Auchan),
- jogurt naturalny protein Pilos (Lidl),
- ser żółty Ryki Active Protein, wersja tarta i w plastrach (chyba wszędzie),
- serek wiejski proteinowy (chyba wszędzie),
- skyr (chyba wszędzie),
- makaron proteinowy Max Sport (sklepy internetowe) / widziałem też droższe,
- ryż z kalafiora/marchewki/brokuła (Kaufland),
- serek topiony proteinowy Sertop (sklepy internetowe)
- niektóre wegańskie wyroby (np. kiełbaski roślinne lub roślinna wołowina z Vemodo).
- słodycze od Dobrej Kalorii (całkiem ok, ale czekolada mleczna to to nie jest :/ )

#mirkokoksy #dieta
  • 10
@kingszajs Ser ala feta https://mlekovita.com.pl/pl/produkt/szczegoly/produkty-fitness-sport/super-body-active-wysokobialkowy-ser-salatkowo-kanapkowy
I lubię szynkę jamon serrano z netto która w opakowaniu 100g ma 30g białka. I 14g tłuszczu ale to łatwo zredukować odrywając tłuszcz z brzegów.
Jaja wiadomo.
Są owsianki proteinowe ale to drogo wychodzi, taniej samemu dosypać białka w prochu.
Mięso, podroby, ryby, owoce morza.
Ja bardzo często na śniadanie jem tatar.
@Vadzior ten ser ala feta wysokobiałkowy ma mniej białka niż zwykły ala feta „favita” od mlekovity xD „wysokobiałkowy” 12g białka na 100g, a „favita” 13g białka na 100g. Jedyna zaleta wysokobiałkowego to 40kcal mniej na 100g. A cena wyższa
@eurytion: O rzeczywiście xD Tylko raz go jadłem i w sumie to wziąłem bez zagłębiania się w etykietę bo "wysokobiałkowy to lepszy". Jakbym liczył makro to może bym zauważyłem.
No ale tak działają etykiety. Tak samo serek wiejski wysokobiałkowy ma tam jakiś śmieszny ułamek więcej tego białka, a kosztuje z złotówkę więcej, ale tak samo odruchowo zawsze biorę tego wysokobiałkowego jak jest w zasięgu wzroku ;/