Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Sąsiad nade mną hałasuje grą na gitarze i automatem perkusyjnym, 1-2 razy w tygodniu, zaczyna niemal z zegarkiem w ręku o 22:00, kończy około północy. Zazwyczaj w niedziele oraz któryś dzień tygodnia. Poza tym przez sporą część dnia wydaje albo odgłosy goryla, albo śmieje się bardzo głośnym, wysokim zniewieściałym śmiechem. Albo sąsiad albo któryś z jego kolegów, bo to mieszkanie jest wynajmowane przez 3 facetów.

Budynek jest z początku lat 90 i część mieszkań, w tym moje to pełna własność w KW, a sąsiada w KW nie mam, więc wnioskuję że to mieszkanie spółdzielcze (?)

W regulaminie spółdzielni jest konkretnie opisana cisza nocna od 22:00 do 06:00 i wprost wymieniony zakaz głośnej gry na instrumentach. Wiem że cisza nocna to nie jest termin prawny, ale w spółdzielni ona obowiązuje, a mowa chyba o mieszkaniu spółdzielczym.

Jaka jest szansa na doprowadzenie do zlicytowania tego lokalu? Nawet sam bym go chętnie wykupił.

Myślałem o wykorzystaniu tych przepisów:

Ustawa z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali Art. 16. 1. Jeżeli właściciel lokalu zalega długotrwale z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości.
2. Właścicielowi, którego lokal został sprzedany, nie przysługuje prawo do lokalu zamiennego.

Art. 51. KW
Zakłócanie spokoju lub wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym
§ 1.
Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2.
Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3.
Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

#nieruchomosci #mieszkanie #prawo #patologiazmiasta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Jak łamie zakaz spółdzielni i gra na instrumentach to jak najbardziej jest powód do licytacji mieszkania, jeśli grania na instrumencie nie zaprzestanie.
  • Odpowiedz