Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, trochę się wkurzyłem. Mam trochę ponad dwuletnią myszkę od Logitech i nagle zaczęły się problemy z prawym przyciskiem. A to dziwne, bo używam jej dość oszczędnie. Czasem przycisk stykał, czasem nie. Na początku był luz, ale potem sytuacja się pogarszała ( ͠° °). Zacząłem szukać jakiejś nowej, ale ostatecznie znów wybrałem tą samą - Logitech M650L. Wyszło na to, że muszę wydać 200 zł i jedyne co zyskuje to sprawny prawy przycisk. Dwa tygodnie temu zdecydowałem się na przeszczep przełącznika z innego, starszego Logitecha z serii cichych, który też padł po gwarancji, ale jego przełączniki były ok. Po paru minutach lutowania - voilà, myszka jak nowa, za darmo. Wylutowałem nawet drugi przełącznik na zapas, chociaż zastanawiałem się, po co mi zbędny śmieć w szufladzie, homo sovieticus, człowiek zbieracz, itp. myśli.
No i wczoraj... padł lewy przycisk. Te same problemy. No zgadnijcie co teraz robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#elektronika #lutowanie #komputery #kiedystobylo
s0lll - Cześć Mirki, trochę się wkurzyłem. Mam trochę ponad dwuletnią myszkę od Logit...

źródło: przeszczep

Pobierz
  • 31
@Kryspin013 zregenerowany wytrzyma znacznie krócej od nowego,


@Razi91: regenerowałem kilka lat temu i działa do tej pory.

który kosztuje grosze (ciche 50gr, 3-pinowe klikacze od 2 do 10 zł),


@Razi91: wiem, że kosztuje grosze ale raz, że musiałbym zamawiać z neta, a dwa, że jebło mi do około 22:00.

a rozbieranie wymaga ściągania ślizgaczy (kolejny środkowy palec producentów w stronę klientów)


@Razi91: Ślizgacze jak ślizgacze, czasami nie idzie myszki
@s0lll: miałem te same przełączniki i też zaczynały świrować po 2 latach. psiknąłem wd40 poklikałem żeby wpadło do środka i skręciłem. działa już rok i oby tak dalej. na czarną godzinę i tak kupiłem na ali 10sztuk kailh silent za 2$
@SugarSugarSugar: jakiś czas temu wymieniałem, niestety kapton czy cokolwiek to jest na nowym przycisku już nie taki jak był oryginalnie i klik słychać na cały pokój ¯\(ツ)/¯
W logitechu g502 pasował przełącznik membranowy 4x4 0,8mm
@s0lll: ja mam zapas przycisków kupionych w necie. Jestem wierna M705, mam swoje dwie i niebieski ma swoje dwie (kiedyś do domu i do pracy, ale teraz zdalnie to w razie awarii jest chociaż mycha na natychmiastową podmiankę).

No ale jak już jest awaria to lutuję. Co prawda przycisk pod scrollem to już na słowo honoru, bo spaliłam dwie "dziury" przelotowe (błędy laika), ale działać działa
M705


@otoczenie_sieciowe: Mam, ale prawie jej nie używamy (zapasowy komp) - u nas króluje G700, to najulubieńsza myszka w domu. Niestety nieco nieprzyjemnie się wymienia microswitche, bo trzeba najpierw odlutować pięterko na szpilkach.
(pasowały OMRON D2FC-F-7N, zresztą identyczne jak w wielu innych myszkach, może ktoś szuka nazwy).