Wpis z mikrobloga

Przez ostatni rok jak ostatni jeleń posłusznie kupowałem oryginalne środki do mojej jury e8. Ekspres używam ja z żoną, dziennie idzie 5-6 kaw. Jak sobie policzyłem, że tylko na same filtry wydałem 1000zł to coś we mnie pękło.
#!$%@? wszystkie dowolne ekspresy potrafią latami jechać na najtańszej chemii i działają bez zająknięcia a "Mercedes" wśród ekspresów wybuchnie jak wlejesz do niego środek do czyszczenia tańszy niż 100zł/litr xD Już totalnym rakiem są grupki fejsbukowe gdzie ludzie walą konia do swoich jur i wyłapują gigantyczny ból dupy kiedy jakiś śmieć śmie w ogóle mruknąć, że te filterki to chyba trochę drogie - #!$%@? gorzej niż u thermomiksiarzy.

#!$%@?, zamówiłek dzbanek z dwoma filtrami na próbę, odkamieniacz i jakieś gówno do płukania mleka - całość taniej niż trójpak filtrów. Zostaję jedynie przy oryginalnych tabletkach bo mam od ich od #!$%@?. Będę wdzięczny za dodatkowe protipy.

#jura #ekspresdokawy #kawa
kobiaszu - Przez ostatni rok jak ostatni jeleń posłusznie kupowałem oryginalne środki...

źródło: jurawchujdrogakurwamac

Pobierz
  • 13
@Palinkka: @kobiaszu Ja miałem w firmie Saeco Exprelia i to było nie do zajechania urządzenie - codziennie dziesiątki kaw, w tygodniu przechodziło przez niego ze 3-4 kilo ziaren xD
Na licznikach samego cappuccino miał nakulane 45 000 (!), latte 20 000 i był nie do zabicia, aż bodajże chyba poddała się płytka sterująca i serwis stwierdził, że raczej już takich nie robią xD
Teraz mam jakiegoś Siemensa i on się potrafi
@kobiaszu: Większość płynów do odkamieniania to woda destylowana, kwasek cytrynowy i ew. jakiś barwnik spożywczy. Koszt jakieś 2zł za litr w detalu, a ludzie dają się producentom ekspresów #!$%@?ć na 20x przebitkę xD
Większość płynów do odkamieniania to woda destylowana, kwasek cytrynowy i ew. jakiś barwnik spożywczy


@Rosh: większość płynu do odkamieniania ekspresów to kwas mlekowy. Kwas cytrynowy jest czasem dodawany do odkamieniaczy jako środek myjący, tak jest w przypadku starszych Siemensów które nie miały dedykowanych tabletek wrzucanych do zaparzacza. Takie mam przynajmniej wrażenie po przeczytaniu kilku instrukcji od Siemensów i kilkunastu składów takich środków.

@kobiaszu lepiej faktycznie kupić dzbanek filtrujący niż kupować zamienniki
@kobiaszu: Co 1000zł za filtry? XDDDD Serio nie miałem pojęcia, do czego takie filtry?

Ja do swojego ekspresu kolbowego kupiłem 2 lata temu proszek do czyszczenia za 30zł i chyba jeszcze na 5 lat go wystarczy, i 2 paczki kwasków cytrynowych za 10zł. Filtrów i dzbanka nie licze, bo używam i tak do herbaty itd.
@kobiaszu: jakby co to od 4 lat w jurze stosuję dzbanek, zamienny płyn do czyszczenia układu mlecznego(teraz to już w w sklepie nawet oryginału od pół roku nigdzie nie widziałem xd) i oryginalne tabsy do czyszczenia(tego brakuje w twoim zamówieniu)/odkamieniania-śmieszny koszt

działa, jest git

#!$%@? wszystkie dowolne ekspresy potrafią latami jechać na najtańszej chemii i działają bez zająknięcia a "Mercedes" wśród ekspresów wybuchnie jak wlejesz do niego środek do czyszczenia tańszy