Wpis z mikrobloga

Pożyteczny tatuaż.
Nie znoszę tatuaży i uważam to za najgłupszą modę ostatnich lat, ale są nieliczne wyjątki. Słynny amerykański muzyk Moby (Richard Melville Hall) wytatuował sobie na rękach wielki napis ANIMAL RIGHTS (PRAWA ZWIERZĄT). W tym wypadku jest to dobre i pożyteczne, gdyż on, jako artysta i osoba powrzechnie znana na świecie, promuje przez to dobre traktowanie zwierząt. Moby wspiera zwierzęta i działa na rzecz ich dobrego traktowania, posiadał też wegańska restaurację w USA. Do tego jego tatuaż pokazuje to właściwie podejście do tego tematu jako nadrzędnego i bardzo ważnego.
Mówi się dużo, np. politycy mówią, o gospodarce czy prawach człowieka, a o zwierzętach mówi się bardzo mało, natomiast ja uważam, że dla człowieka kierującego się sprawiedliwością (co trzeba podkreślić) prawa zwierząt i kwestia ich dobrego traktowania jest, w dzisiejszym świecie, jedną z najważniejszych rzeczy. To nie jest nawet kwestia lubienia czy nielubienia zwierząt, ale kwestia sprawiedliwości. Ja, który uważam się za człowieka uczciwego i kierującego się sprawiedliwością, prawa zwierząt i ich dobre traktowanie stawiam jego jeden z najwyższych priorytetów w życiu. Tak więc jego tatuaż to właściwie najlepszy tatuaż jaki widziałem kiedykolwiek.

#moby #muzyka #ciekawostki #muzykaelektroniczna #filozofia #polityka #weganizm #swiat #zwierzeta #sztuka #rolnictwo #usa #tatuaze #swiat
nowyjesttu - Pożyteczny tatuaż.
Nie znoszę tatuaży i uważam to za najgłupszą modę ost...

źródło: vhrGncG304k7hyKzVV11CSkw

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Pełna zgoda. Podobnie dobre i pożyteczne są tatuaże promujące patriotyzm. W dzisiejszych czasach postępujacej globalizacji, często zapomina się jak ważne są lokalne więzi i kultura. Dlatego właśnie tatuaże z patriotycznym przesłaniem (jak np. napisy "Śmierć wrogom ojczyzny") również zasługują na nasze uznanie.
  • Odpowiedz