Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Razem z #rozowypasek zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę, w grę wchodzi Warszawa, Kraków i Wrocław. Ja pracuję w IT, ona w finansach, dzieci na razie nie mamy. Które z tych miast jest najlepszym wyborem? Zależy nam na fajnych restauracjach, miejscu gdzie można odpocząć nad rzeką lub jeziorem, gdzie można coś ciekawego zrobić/zobaczyć w weekend.
#polska #miasta #przeprowadzka #warszawa #krakow #wroclaw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
Warszawę możesz skreślić od razu. Dolny Śląsk jest najciekawszy pod weekendowe wypady, ale z Krakowa też będzie spoko


@Ogau: Tak skreślić Wawę bo nie będzie co zobaczyć w weekend gdzie ma się najlepsze połączenia w każdym kierunku, za to najciekawszy Dolny Śląsk pod weekendowe wyprawy XDDD Chyba, żeby saszki #!$%@? na rynku oglądać, albo podziwiać poziom bezrobocia w Wałbrzychu, a z Krakowa to do Zakopanego pojechać trzy razy na kwartał i
najlepsze połączenia w każdym kierunku


@Nighthuntero: no zajebiste te połączenia. Pewnie co tydzień latasz na jednodniowe wypady do Hiszpanii albo wsiadasz w pociąg w góry, który jedzie 5-8 godzin, ale za to masz najwięcej połączeń xD

Pogódź się z tym, że pod Warszawą możesz co najwyżej zobaczyć Wisłę albo zobaczyć Wisłę. Nic tam ciekawego nie ma praktycznie. Na Dolnym Śląsku masz zamki, masz góry, masz sztolnie, masz blisko do Pragi czy
My tu we Wrocławiu to tylko tynk ze ścian #!$%@?


@Ogau: W porównaniu z tym co w Warszawie, to można tak powiedzieć ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z Krakowa masz Tatry, masz Bieszczady, możesz skoczyć na Słowację czy w Beskidy.


A z Warszawy jeziora Mazurskie w 3h. Co kto lubi.
A z Warszawy jeziora Mazurskie w 3h


@symis: brudną kałużę znajdę w każdym powiecie. I do tego nie będzie jedyną atrakcją w promieniu 3h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pociąg w góry, który jedzie 5-8 godzin


@Ogau: Ale z Krk pociąg jedzie 3-4 h do Zakopanego, ten fragment Warszawa - Kraków nie boli aż tak bardzo, jak już trzeba było się spakować, dostać na dworzec. Z WWA do Sopotu można pociągiem być w poniżej trzech godzin.
pociąg


@swiadomy_anakolut: nie no szanujmy się. Napisałem o pociągu tylko dlatego, że ktoś wspomniał o połączeniach z Warszawy. Normalni ludzie wsiadają w auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ktoś raz na rok pojedzie, to chyba mu nie zrobi wielkiej różnicy.


@swiadomy_anakolut: raz na rok nie, ale jak ktoś chce jechać raz na miesiąc to już tak. Ja np. z Wrocławia w Karkonosze jeżdżę latem 3-4 razy
nie no szanujmy się. Napisałem o pociągu tylko dlatego, że ktoś wspomniał o połączeniach z Warszawy


@Ogau: Ja z kolei napisałem dlatego, że Ty napisałeś.

Ja np. z Wrocławia w Karkonosze jeżdżę latem 3-4 razy w miesiącu


No to niech OP mieszka od razu w Karkonoszach to zaoszczędzi te dodatkowe kilka godzin w miesiącu. Dziwne podejście, że oceniasz WWA negatywnie, bo trzeba stamtąd dłużej dojeżdżać w Karkonosze, czyli góry blisko Wrocławia,
@swiadomy_anakolut: nie jesteś najostrzejszą kredką w piórniku. Chodziło o liczbę dojazdów, a nie konkretne miejsce. Zostawię tylko ten cytat i już nie odpisuję, bo wiem, że i tak nie dotrze ¯\(ツ)/¯

gdzie można coś ciekawego zrobić/zobaczyć w weekend.
@mirko_anonim: najlepiej to jedź do każdego z tych miast sobie na weekend, pospaceruj i będziesz miał lepszy ogląd - np. w Wwa masz najwięcej wszystkiego, ale niektórych to przytłacza a taki Wrocław bardziej swojski, zupełnie inny klimat