Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Razem z #rozowypasek zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę, w grę wchodzi Warszawa, Kraków i Wrocław. Ja pracuję w IT, ona w finansach, dzieci na razie nie mamy. Które z tych miast jest najlepszym wyborem? Zależy nam na fajnych restauracjach, miejscu gdzie można odpocząć nad rzeką lub jeziorem, gdzie można coś ciekawego zrobić/zobaczyć w weekend.
#polska #miasta #przeprowadzka #warszawa #krakow #wroclaw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
  • Odpowiedz
gdzie można coś ciekawego zrobić/zobaczyć w weekend


@mirko_anonim: Warszawę możesz skreślić od razu. Dolny Śląsk jest najciekawszy pod weekendowe wypady, ale z Krakowa też będzie spoko
  • Odpowiedz
Warszawę możesz skreślić od razu. Dolny Śląsk jest najciekawszy pod weekendowe wypady, ale z Krakowa też będzie spoko


@Ogau: Tak skreślić Wawę bo nie będzie co zobaczyć w weekend gdzie ma się najlepsze połączenia w każdym kierunku, za to najciekawszy Dolny Śląsk pod weekendowe wyprawy XDDD Chyba, żeby saszki #!$%@? na rynku oglądać, albo podziwiać poziom bezrobocia w Wałbrzychu, a z Krakowa to do Zakopanego pojechać trzy razy na kwartał i
  • Odpowiedz
Ale fajne restauracje to tylko w Warszawie


@symis: ja wiem. My tu we Wrocławiu to tylko tynk ze ścian #!$%@?, a w warszawce to jest top chef ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
najlepsze połączenia w każdym kierunku


@Nighthuntero: no zajebiste te połączenia. Pewnie co tydzień latasz na jednodniowe wypady do Hiszpanii albo wsiadasz w pociąg w góry, który jedzie 5-8 godzin, ale za to masz najwięcej połączeń xD

Pogódź się z tym, że pod Warszawą możesz co najwyżej zobaczyć Wisłę albo zobaczyć Wisłę. Nic tam ciekawego nie ma praktycznie. Na Dolnym Śląsku masz zamki, masz góry, masz sztolnie, masz blisko do Pragi czy
  • Odpowiedz
My tu we Wrocławiu to tylko tynk ze ścian #!$%@?


@Ogau: W porównaniu z tym co w Warszawie, to można tak powiedzieć ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z Krakowa masz Tatry, masz Bieszczady, możesz skoczyć na Słowację czy w Beskidy.


A z Warszawy jeziora Mazurskie w 3h. Co kto lubi.
  • Odpowiedz
A z Warszawy jeziora Mazurskie w 3h


@symis: brudną kałużę znajdę w każdym powiecie. I do tego nie będzie jedyną atrakcją w promieniu 3h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pociąg w góry, który jedzie 5-8 godzin


@Ogau: Ale z Krk pociąg jedzie 3-4 h do Zakopanego, ten fragment Warszawa - Kraków nie boli aż tak bardzo, jak już trzeba było się spakować, dostać na dworzec. Z WWA do Sopotu można pociągiem być w poniżej trzech godzin.
  • Odpowiedz
pociąg


@swiadomy_anakolut: nie no szanujmy się. Napisałem o pociągu tylko dlatego, że ktoś wspomniał o połączeniach z Warszawy. Normalni ludzie wsiadają w auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ktoś raz na rok pojedzie, to chyba mu nie zrobi wielkiej różnicy.


@swiadomy_anakolut: raz na rok nie, ale jak ktoś chce jechać raz na miesiąc to już tak. Ja np. z Wrocławia w Karkonosze jeżdżę latem 3-4 razy
  • Odpowiedz
nie no szanujmy się. Napisałem o pociągu tylko dlatego, że ktoś wspomniał o połączeniach z Warszawy


@Ogau: Ja z kolei napisałem dlatego, że Ty napisałeś.

Ja np. z Wrocławia w Karkonosze jeżdżę latem 3-4 razy w miesiącu


No to niech OP mieszka od razu w Karkonoszach to zaoszczędzi te dodatkowe kilka godzin w miesiącu. Dziwne podejście, że oceniasz WWA negatywnie, bo trzeba stamtąd dłużej dojeżdżać w Karkonosze, czyli góry blisko Wrocławia,
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: nie jesteś najostrzejszą kredką w piórniku. Chodziło o liczbę dojazdów, a nie konkretne miejsce. Zostawię tylko ten cytat i już nie odpisuję, bo wiem, że i tak nie dotrze ¯\(ツ)/¯

gdzie można coś ciekawego zrobić/zobaczyć w weekend.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: najlepiej to jedź do każdego z tych miast sobie na weekend, pospaceruj i będziesz miał lepszy ogląd - np. w Wwa masz najwięcej wszystkiego, ale niektórych to przytłacza a taki Wrocław bardziej swojski, zupełnie inny klimat
  • Odpowiedz