Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Przeprowadziłem się do Polski po 15 latach życia w Wielkiej Brytanii z powodu rozwodu, przez który przeszedłem. Minęło pół roku, a ja wciąż nie mogę znaleźć swojego miejsca.
Nie chodzi o to, że Polska jest złym krajem do życia. To zupełnie inne miejsce niż to, które pamiętałem - w pozytywny sposób dla ludzi, którzy tu mieszkają. W Wielkiej Brytanii pomimo obywatelstwa nigdy nie czułem się Brytyjczykiem, w Polsce nie czuję się Polakiem. W Wielkiej Brytanii tęskniłem za polskim jedzeniem, byłem bardzo dumny z naszej kultury i historii, z nostalgią patrzyłem na moje dzieciństwo, filmy, przyjaciół i wszystko inne. To wszystko już minęło i nie wróci. Teraz, kiedy jestem w Polsce, każdego wieczoru słucham angielskiej muzyki i czuję taką nostalgię i tak bardzo tęsknię za tymi wszystkimi głupimi drobiazgami. Tęsknię za tym, że nie potrzebuję samochodu, bo wszędzie mam autobusy, pociągi i taksówki. Tęsknię za bezpłatnym systemem bankowym, zaufaniem, jakie ludzie mają do innych ludzi, "small talk", ludźmi zajmującymi się swoimi sprawami, pieniędzmi, które tam zarobiłem, komfortem umysłu, językiem angielskim, różnorodnością żywności i ogólną łatwością życia.
Najtrudniejszą częścią życia w Polsce jest to, że nie mam karty imigranta, której mógłbym użyć, aby wyjaśnić ludziom, że to w porządku, że nie wiem pewnych rzeczy. Przeprowadziłem się z Polski jako dziecko i absolutnie nie mam pojęcia, jak wszystko tutaj działa. Jest coraz lepiej, ale przez większość czasu czuję się jak idiota, zaczynając od tego, jak kupić bilet w autobusie? Aż po błędną pisownię słów, gdy piszę. Musiałem przepuścić ten tekst przez narzędzie do sprawdzania tekstu. Ale mam tu rodzinę i to sprawia, że jeszcze trudniej jest wrócić do UK ponownie. Jako młoda osoba nigdy nie zastanawiałem się, co oznacza utrata tożsamości i poczucia przynależności. To krzyk mojej duszy, nie sądzę, by ktokolwiek inny niż inni imigranci mógł się z tym utożsamić i to zrozumieć.

#emigracja #uk #holandia #niemcy #zdrady



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
@DrGreen_2: zgodzę się ze na pewno łatwiej się zaadaptować będąc młoda osoba, ale sam widzę po sobie, gdzie jestem w UK tylko 8 lat, to jakbym miał wrócić do polski to przez to ze wyleciałem mając naście lat, to sam nie wiedziałbym co i jak działa w Polsce. Co nie zmienia faktu, ze po prostu trzeba się nauczyć na nowo jak się żyje w kraju i tyle
@mirko_anonim No ale masz jakiś zakaz wstępu do UK po rozwodzie? Jak tu Ci źle i masz poczucie, że lepiej Ci będzie tam to wracaj i tam sobie życie ogarniaj. Możesz przecież do innego miasta, żeby w Salisburys na byłą nie wpadać ;)
To krzyk mojej duszy, nie sądzę, by ktokolwiek inny niż inni imigranci mógł się z tym utożsamić i to zrozumieć.


@mirko_anonim: dosc czeste, wydaje mi sie, ze wydaje ci sie, ze czegos ci brakuje. A jakbys to zdobyl, czyli poczulbys jednosc z jakas nacja. To bys mial inne pragnienia, bo tym jest zywot ludzki.
qusqui21 - >To krzyk mojej duszy, nie sądzę, by ktokolwiek inny niż inni imigranci mó...
@DrGreen_2 wydaje mi się że mamy razem rację. Im wcześniej wyjedziesz tym trudniej będzie się ogarnąć jak wrócisz. Bo w sumie wyjeżdżając jak masz naście lat to za bardzo kraju nie znasz, np nie płaciłem w Polsce podatków, nie mam pojęcia jak szukać pracy, jak nawet cv napisać. Za to ty mając to doświadczenie to na pewno będzie łatwiej. Powodzenia w powrocie BTW
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): Mnie najbardziej rozwala, że Brytyjczycy to wcale nie są jacyś mega mili ludzie, ale i tak są 100x milsi niż Polacy.

Jak przylatuje na święta to mam wrażenie, że w sklepie to ja sprzedawcy matkę zabiłem, takim tonem się zwracają - już najwięksi rasisci UKIPu w portowym pubie są dla mnie milsi niż Polak Polakowi xD

@mirko_anonim: widzisz jest tylko innych krajow do ktorych moglbys wyemigrowac w ktorych mogl wykorzysrac karte emigranta a przy okazji nie miec negatywow mieszkania w anglii. Ja mysle na australia ale nie ma rozwodu rodzinka w komplecie