Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, chcemy przeprowadzić się do większego miasta , głównie w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy i z zamiarem kupna mieszkania. Wybraliśmy #lodz ze względu na bliskość rodzinnych stron. Czy waszym zdaniem jest do dobry wybór? Obecnie mieszkamy w #polskab

#przeprowadzka #lodzkie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 25
@mirko_anonim: najdroższa i zarazem najwolniejsza komunikacja miejska, fatalne drogi, przeciągające się i nieskoordynowane remonty, służby nie ogarniają sprzatania i dbania o zieleń. przeprowadzajcie się, ale nie meldujcie i nie płaćcie podatków, bo zmarnujecie te pieniądze
co z tego, że mieszkania dwa razy tańsze jak zarobki trzy razy niższe? Pozostałe koszta te same. Dach nad głową to nie całe życie


@FELIX90: a podeprzesz tą tezę o zarobkach jakimiś przykładami czy instytut danych z dupy?
@leanback: bazuję na własnych doświadczeniach i różowej. Mam kontakt z pracownikami na różnych szczeblach zawodowych w całej Polsce. Łódź na tle czegokolwiek na zachód od niej wychodzi blado. Oczywiście pomijając Warszawę.
Jak jesteś zadowolony to najważniejsze.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @getin z rodzinnego miasta największa migracja jest w kierunku Łódź.

@MrLovelock taki jest plan, żeby najpierw robotę ogarnąć . Myślałem o Warszawie ale te ceny mieszkań czy wynajmu...

@henk__ ten sam region w jakim aktualnie jestem.

@FELIX90 na pewno są lepsze zarobki i ceny mieszkań w odniesieniu do świętokrzyskiego

@srgs @elberet ostatni raz w Łodzi byłem 10 lat temu , za dzieciaka też byłem parę razy i
@mirko_anonim: skoro i tak masz się przeprowadzać to czemu akurat do takiego gownomiasta a nie gdzieś gdzie są perspektywy a w weekendy można robić coś więcej niż chodzić wzdłuż ulicy z barami?
Już Katowice są o niebo lepszym wyborem
Mieszkam w Łodzi prawię dekadę i mogę powiedzieć tak:

Zalety:
- stosunkowo tanie mieszkania patrząc na inne duże miasta + nadal można znaleźć mieszkania z rynku pierwotnego w centrum miasta, a nie jna obrzeżach jak jest np. w Wawie
- dużo parków i zieleni, las Łagiewnicki
- miejsc pracy jest naprawdę dużo; ze swojej korpo strony mogę powiedzieć, że zmiana firmy jest stosunkowo łatwa, na pieniądze nie narzekam chociaż moi znajomi mówią,