Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #korposwiat #it #kryzys #java

Ludzie się naczytali jakichś 4mitomans czy wykopu o nierealnych zarobkach i potem mieli pretensje do mnie, że zmyślam

(nie mówię o kontraktach za granicą tylko w Polsce)
Według nich senior na luzie w pl ma 30k - 35k netto b2b
mid to luzik 20-25k netto b2b

Tymczasem wyszło na moje to co mowię od roku - seniorzy oczekują 150zl/h czyli 25k netto b2b a realnie mają max 20 000 - 22 000 netto b2b. To jest sufit dla seniora w Polsce! Jak chcesz więcej? Musisz być w elicie top 5-10% wymiataczy z autyzmem/aspergerem, siedzieć 24/7 nad kodem przed pracą, w pracy, po pracy się rozwijać. Albo iść w team leada i wtedy faktycznie ma się te 30k netto b2b. Ale to nie jest za 8h pracy tylko 9-10h plus nieraz weekendy. Senior za 20k netto pracuje jeszcze faktycznie do 8h dziennie, ale przy stawkach powyżej 22k netto b2b wszyscy patrzą ci dokładnie na ręce byś pracował równiutkie 8h i się nie obijał, a nieraz wychodzi 9-10h nawet darmowe nadgodzinki

Potem midzi - chcą 15k netto b2b, otrzymują oferty na 16k netto b2b a pracują za ... 13k netto b2b xD toż to ledwo 9k na rękę.

I tak się właśnie zarabia w IT na backendzie w javce. Tak samo jak mówiłem wam - że w ofercie są widelki 20 000 - 30 000 tylko co z tego, skoro jak ktoś poda oczekiwane zarobki 25 000 - 30 000 to na dzień dobry jego CV leci do kosza i potem 100 seniorów bije się o stanowisko za 20 000 - 25 000 zł netto b2b a największe szansę ma ten co oczywiście oczekuje 20 000 zł netto b2b.

Stąd w statystykach macie oferty na 16 000 a realne zarobki 13 000

Tutaj jak widać bardzo realistyczne statystyki, nie bazowanie na widełkach tylko realnych wynagrodzeniach. Porównajcie sobie to z tym co wypisują mitomani na 4programmers lub wykopki
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #ko...

źródło: zarobki

Pobierz
  • 26
realnie mają max 20 000 - 22 000 netto b2b. To jest sufit dla seniora w Polsce!


@nad__czlowiek: chyba 5 lat temu

przy stawkach powyżej 22k netto b2b wszyscy patrzą ci dokładnie na ręce byś pracował równiutkie 8h i się nie obijał, a nieraz wychodzi 9-10h nawet darmowe nadgodzinki


@nad__czlowiek: bzdury bzdury bzdury. Dla ambitnego człowieka nie ma problemu zarobić i się nie narobić.
@nad__czlowiek: Znowu ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skille nie mają znaczenia. Trzeba mieć dobrą gadkę, śmigać po angielsku i trochę farta. Jedna firma stwierdzi że nie da ci 15k i że jesteś junior a inna stwierdzi że zajebiście ogarniasz i da ci 25k.
@nad__czlowiek: Na juniora miałem niższe oczekiwania niż wynikało to z realnych zarobków, ale przyjąłem założenie, że nie wyjdę z poprzedniej branży na niższą stawkę, niż tam miałem, co się koniec końców udało, choć nie są to też jakieś kokosy. Natomiast jeśli na mida faktycznie jest tak słabo jak wynika z tego raportu, to nie brzmi to zbyt zachęcająco. Też pytanie po co pompować widełki w ofertach pracy, skoro realne wynagrodzenia są